رئیس و دبیر شورای عالی بیمه سلامت وزارت بهداشت از اقدامات انجام شده برای نسخه نویسی الکترونیک داروهای شیمی درمانی و الزامات در نظر گرفته شده برای بیمارستانها و مراکز شیمی درمانی خبر داد.

نسخه نویسی داروهای شیمی درمانی، الکترونیک می‌شود

سلامت نیوز:رئیس و دبیر شورای عالی بیمه سلامت وزارت بهداشت از اقدامات انجام شده برای نسخه نویسی الکترونیک داروهای شیمی درمانی و الزامات در نظر گرفته شده برای بیمارستانها و مراکز شیمی درمانی خبر داد.


 به گزارش سلامت نیو به نقل از ایسنا، دکتر سجاد رضوی از اجرای نسخه نویسی الکترونیک در حوزه داروهای بیماران شیمی درمانی خبر داد و گفت: اقدام دیگری که پیگیری می‌کنیم این است که بتوانیم خدمات شیمی درمانی را حوزه تحویل دارو از طریق نسخه الکترونیک انجام دهیم؛ به طوری که مراکز شیمی درمانی موظف شوند که داروها را دریافت کرده و طی نسخه الکترونیک به بیماران تجویز کنند تا بیماران برای دریافت داروهایشان سرگردان داروخانه‌ها نشوند.


رضوی ادامه داد: بر این اساس خود بیمارستان و یا مرکز شیمی درمانی باید خودش دارو را تهیه کند و با رعایت استانداردها در اختیار بیماران قرار دهند. در عین حال بیمه‌ها هم مشوق‌هایی را برای این مراکز قرار می‌دهند. به عنوان مثال مطالبات آن‌ها را زودتر پرداخت می کنند. بر این اساس قرار است بیمه ها یکسری مشوق‌ها قرار دهند تا مرکز خودش داروی بیماران شیمی درمانی را از طریق نسخه الکترونیک برای بیماران تجویز کرده و در اختیارشان قرار دهد.


وی تاکید کرد: ما موافق این نیستیم که بیمار برای دریافت داروی شیمی درمانی به داروخانه ها مراجعه کند، این کار علمی نیست و در جهت رفاه بیماران نیست. بنابراین ما دنبال این هستیم که بیمه ها کمک کنند و بیماران بتوانند دارویشان را از داروخانه بیمارستان و مرکز شیمی درمانی دریافت کنند.


رضوی گفت: چند روز قبل بازدیدی در این زمینه از بیمارستان امام حسین (ع) داشتیم که تقریبا سیستم های این بیمارستان برای آغاز این کار آماده بود و فکر می‌کنم تا یک ماه آینده می‌توانیم این اقدام را به صورت پایلوت در بیمارستان امام حسین (ع) آغاز کنیم تا بعدا به تدریج کشوری شود.

  

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha