«احسان سلامت» با هدف ارسال یک میلیون بسته بهداشتی و اقلام دارویی و اعزام کاروان‌های سیار پزشکی به مناطق محروم کشور برای مقابله با بیماری کرونا ، صبح دیروز باحضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ، مدیران عامل بنیادهای برکت و احسان در نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی برگزار شد.

ارسال یک میلیون بسته بهداشتی و دارویی به مناطق محروم

سلامت نیوز:«احسان سلامت» با هدف ارسال یک میلیون بسته بهداشتی و اقلام دارویی و اعزام کاروان‌های سیار پزشکی به مناطق محروم کشور برای مقابله با بیماری کرونا ، صبح دیروز باحضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام ، مدیران عامل بنیادهای برکت و احسان در نمایشگاه دائمی ستاد اجرایی برگزار شد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه اطلاعات ، محمد مخبر دراین مراسم با تأکید براین که یکی از وظایف تمام دستگاه‌های حاکمیتی ایجاد بستر مشارکت و نقش‌محوری برای مردم است، گفت: این که رهبر معظم انقلاب تأکید دارند که که مشکلات از داخل حل می‌شود به این دلیل است که ابزار حل مشکلات خود مردم هستند و ما در ستاد این را تجربه کردیم که گره‌ها به دست خود مردم باز می‌شود.


وی افزود: ستاد اجرایی فرمان امام در حوادث مختلف مانند سیل و زلزله و حتی کرونا همیشه جزو اولین دستگاه‌هایی بوده که درکنار مردم حضور یافته و با تمام قوا برای رفع مشکلات و امدادرسانی بی وقفه اقدام کرده است.


مخبر تأکید کرد: نخستین جلسه در ستاد اجرایی فرمان امام برای مبارزه با کرونا در اسفندماه برگزار شد و بلافاصله برای چالش‌های روبرو ورود کردیم و امروز می‌توانم ادعا کنم اگر ستاد در بحث کرونا و تأمین و تولید اقلام بهداشتی و دارویی ورود نمی‌کرد ، کشور دچار یک بحران جدی می‌شد.


رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به تلاش محققان ستاد برای تولید واکسن کرونا افزود: محققان دارویی ستاد از شش مسیر برای ساخت واکسن کرونا اقدام کردند که دو مسیر به مراحل نهایی نزدیک شده است و چندمرحله تست حیوانی آنها ازجمله تست و تزریق ویروس بسیار قوی شده برروی میمون، با موفقیت انجام شد وکارآیی واکسن تأیید شد و به زودی تست انسانی هم انجام خواهد شد.


وی افزود:پس از این که واکسن به میمون تزریق شد، هیچ اثری از ویروس در این حیوان مشاهده نشد و حتی در پاتولوژی هم اثری از ویروس نبود؛ تمامی مستندات ساخت واکسن به وزارت بهداشت ارائه شده است تا مجوز تست انسانی صادر شود.


مخبر افزود: خط تولید مجهز واکسن کرونا را هم ساخته و آماده شده است و همزمان با اعلام مؤفقیت تست انسانی‌، افتتاح این خط تولید انجام خواهد شد که دراین خط تولید بیش از نیاز کشور می‌توانیم واکسن کرونا تولید کنیم.


‌رئیس ستاد اجرایی فرمان امام با اشاره به توزیع ۹ میلیون بسته معیشتی و اقلام بهداشتی بین آسیب‌دیدگان کرونا در ماه‌های اخیر توسط ستاد، افزود: امروز هم یک میلیون بسته بهداشتی حاوی پنج میلیون ماسک و یک میلیون مواد ضدعفونی‌کننده برای مناطق محروم کشور، همچنین‌۱۰ هزار کیت آزمایشگاهی و سه هزار رمدسیویر هم به صورت رایگان بین بیمارستان‌های مناطق محروم توزیع خواهیم کرد، همچنین کاروان‌های سلامت مجهز به کیت‌های تشخیص کرونا و تجهیزات دوراپزشکی هم از امروز به این مناطق اعزام می‌شوند.


در بخش دیگری از این مراسم، ارتباط ویدئو کنفرانسی با پنج استان قم، فارس، هرمزگان، گیلان و یزد برقرار شد تا با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام توزیع اقلام بهداشتی توسط نیروهای جهادی همکار ستاد دراین استان‌ها آغاز شود.


حجت‌الاسلام دژکام، نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در این ارتباط ویدئوکنفرانسی گفت: از خدمات ستاد اجرایی در مناطق محروم تقدیر و تشکر می‌کنیم به‌ویژه خدماتی که در حوزه کرونا برای ارسال بسته‌های معیشتی و بهداشتی و ایجاد اشتغال برای آسیب‌دیدگان کرونا داشتند.


حجت‌الاسلام سعیدی، نماینده ولی‌فقیه در قم هم با تأکید بر این که خدمات ستاد به مردم باعث افتخار برای نظام است، تصریح کرد: مردم در عین گرفتاری از ایثار دست بر نمی‌دارند؛ عقلانیت، نگاه به درون و اتکا به مردم ایثارگر است.


حجت‌الاسلام ناصری، نماینده ولی‌فقیه در یزد هم با بیان این که بزرگترین ویژگی ستاد اجرایی فرمان امام این است که هیچ مشکل و مانعی آن‌ها را متوقف نمی‌کند، گفت: ای‌کاش در این شرایط کشور چند نهاد مثل ستاد اجرایی داشتیم که به جای نگاه به بیرون، بتوانند برای نجات کارخانه‌های تعطیل شده و حل معضل بیکاری و مشکلات معیشتی مردم، نیروهای داخل را بسیج کنند و جلو خروج ارز و خام فروشی‌ها را بگیرند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha