نمونه‌گیری کووید ۱۹ از افراد در تماس با مبتلایان کرونا در منزل آنها آغاز شد. این برنامه در راستای افزایش خدمات دانشگاه علوم پزشکی ایران برای ردیابی بیماران مبتلا به کرونا و جلوگیری از شیوع این ویروس در جامعه با همکاری بسیجیان انجام می‌شود.

آغاز نمونه‌گیری کرونا در منزل با همکاری بسیج

سلامت نیوز: نمونه‌گیری کووید ۱۹ از افراد در تماس با مبتلایان کرونا در منزل آنها آغاز شد. این برنامه در راستای افزایش خدمات دانشگاه علوم پزشکی ایران برای ردیابی بیماران مبتلا به کرونا و جلوگیری از شیوع این ویروس در جامعه با همکاری بسیجیان انجام می‌شود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی ایران، دکتر بابک عشرتی معاون بهداشتی این دانشگاه گفت: برای نخستین بار نمونه گیری در منزل با همکاری شهرداری و بسیج در منطقه ۱۸ تهران آغاز شد.

وی افزود: پیش از این افراد برای نمونه گیری به مراکز بهداشتی مراجعه می کردند اما با اجرای این برنامه، دیگر نیازی به مراجعه نیست.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایران خاطرنشان کرد: جلوگیری از تردد افراد مشکوک در جامعه مهم ترین هدف این برنامه است که به زودی در دیگر مناطق تهران نیز اجرا می شود.

عشرتی همچنین گفت: برای انجام این برنامه تعدادی بسیجی داوطلب، آموزش دیده اند تا نمونه گیری برای آزمایش پی سی آر( PCR ) را در منزل انجام دهند.

وی همچنین از همکاری امور مساجد در این طرح خبر داد و یادآور شد: یک نفر از مسجد محله فرد مبتلا نیز در مراجعه به خانه ها حضور دارد تا حمایت های معنوی و مادی لازم را به آنها ارائه دهد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha