مبتلایان به ام اس داروهای مؤثر را دریافت نمی‌کنند

۱۳۸۶/۰۲/۱۱ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3028
مبتلایان به ام اس داروهای مؤثر را دریافت نمی‌کنند

به گزارش سلامت نیوز به نقل از هلث‌دی‌نیوز در حال حاضر شش نوع مختلف از داروهای تنظیم‌کننده ایمنی (IMA) برای درمان مبتلایان به "اسکلروز متعدد"(MS) برای فروش در آمریکا مورد تایید قرار گرفته‌اند.

پژوهشگران مرکز پزشکی باپتیست دانشگاه ویک‌فارست در این تحقیق به بازبینی بیش از 6.7 میلیون بار ویزیت بیماران ام‌اس بوسیله پزشکان خانواده و متخصصان اعصاب بین سال‌های 1998 تا 2004 پرداختند.

نتایج نشان داد که حدود 62 درصد بیمارانی که بوسیله متخصصان اعصاب و 92 درصد بیمارانی که بوسیله پزشکان خانواده ویزیت ‌شده‌اند، داروهای IMA را دریافت نکرده‌اند.

این نتایج  به صورت آنلاین در نشریه BMC Medicine  منتشر شده است.

دکتر کورماک اوداناوان متخصص اعصاب که یکی از سرپرستان این تحقیق بوده است، می‌‌‌گوید:‌"هنگامی که ما بیمارانی را که بوسیله متخصصان اعصاب و پزشکان خانواده ویزیت شده بودند، مورد بررسی قرار دادیم، از شمار زیاد افرادی شگفت‌زده شدیم که از اینگروه دارویی که ثابت شده است به کاهش عوارض بیماری ام اس کمک می‌کند، استفاده نمی‌کنند."

البته او می‌گوید بررسی‌ ما نمی‌تواند تعیین کند که چرا این داروهای تایید شده بوسیله سازمان غذا و داروی آمریکا برای درمان بیماران ام‌اس تجویز نمی‌شود.

اوداناوان احتمال می‌دهد که خفیف‌بودن علائم ابتدایی در برخی بیماران باعث می‌شود که آنها تصمیم بگیرند که استفاده از این داروها را به بعد موکول کنند یا اینکه عدم آشنایی پزشکان با داروهای جدیدتر موجود در بازار و نسبت خطر به سود آنها باعث عدم تجویز آنها بوسیله پزشکان می‌شود.
 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.21146s, 18q