تاکید سازمان جهانی بهداشت بر لزوم اقدام کشورها علیه کرونا

۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۵:۵۶ - کد خبر: 303198
تاکید سازمان جهانی بهداشت بر لزوم اقدام کشورها علیه کرونا

سلامت نیوز:دبیر کل سازمان جهانی بهداشت (WHO) گفت: کشورهایی که در راستای کنترل کروناویروس اقدامی نمی‌کنند با آتش بازی می‌کنند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، «تدروس آدهانوم» دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در اظهاراتی گفت: کشورهایی که اجازه می‌دهند کروناویروس مسیر گسترش خود را طی کند و آن را کنترل نمی‌کنند با آتش بازی می‌کنند.


دبیر کل سازمان جهانی بهداشت در یک کنفرانس خبری تاکید کرد: کروناویروس، ویروس خطرناکی است که می‌تواند هر سیستم بدن را مورد حمله قرار دهد. کشورهایی که اجازه می‌دهند این ویروس روند گسترش و شیوع خود را ادامه دهد با آتش بازی می‌کنند.


آدهانوم از کشور خاصی نام نبرده اما گفته است که شاهد موارد مرگ و میر و ابتلای بیشتری خواهیم بود و تعداد قابل توجهی از افراد اثرات طولانی مدت این ویروس را تجربه خواهند کرد. کادر درمان با فشار روانی شدیدی روبرو هستند و در بسیاری از کشورها افزایش موارد ابتلا، فشار سنگینی را به سیستم سلامت وارد کرده است.


دبیرکل سازمان جهانی بهداشت افزود: لازم است هر اقدامی انجام دهیم تا از کادر درمان حمایت شود، مدارس فعالیت داشته باشند، افراد آسیب پذیر تحت حمایت قرار گیرند و از اقتصاد حفاظت شود.
به گزارش سی ان ان، وی با بیان اینکه دلیل و توجیهی برای دست روی دست گذاشتن وجود ندارد، گفت: پیام من واضح است سریع، به موقع و قاطعانه اقدام شود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.30856s, 18q