یکشنبه ۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴

متخصص قلب و عروق با اشاره به اینکه در تمام سنین فشار پایش در منزل باید از 130 بر روی 90 پایین تر باشد،گفت: در تمام سنین اگر عدد فشار سنج بیش از 140 روی 90 باشد، بیماری فشار خون محسوب می‌شود.

«فشار خون بالا» چه عددی است؟

سلامت نیوز:متخصص قلب و عروق با اشاره به اینکه در تمام سنین فشار پایش در منزل باید از 130 بر روی 90 پایین تر باشد،گفت: در تمام سنین اگر عدد فشار سنج بیش از 140 روی 90 باشد، بیماری فشار خون محسوب می‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،هاشم سزاوار، متخصص قلب و عروق در پاسخ به این پرسش که «فشار خون طبیعی افراد در سنین مختلف چه عددی است؟»،گفت: محدوده طبیعی فشار خون به طور کلی در افراد بالغ ۱۲۰ بر روی ۸۰ میلی متر جیوه  (۱۲روی ۸) و بر اساس مبنای پایش در منزل؛ به ویژه برای کسانی‌ که فشار خون بالا دارند، این مقدار‌۱۳۰ بر روی ۸۰ میلی متر جیوه است.

وی با اشاره به اینکه در تمام سنین فشار پایش در منزل باید از 130 بر روی 90 پایین تر باشد، اظهار داشت: در تمام سنین اگر عدد فشار سنج بیش از 140 روی 90 باشد، بیماری فشار خون محسوب می‌شود.

این متخصص قلب و عروق تاکید کرد: عدد فشارسنج هایی که در منازل وجود دارد باید کمتر از ۱۳۰ بر روی ۸۰ باشد. در حال حاضر این فشار سنج‌ها که به صورت خودکار عمل می‌کنند بر فشارسنج های دستی ارجحیت دارند و وجود آنها در مطب‌ها الزامی است.

سزاوار به بیمارانی که طپش قلب دارند، توصیه کرد: این بیماران باید به پزشک مراجعه کنند. طپش قلب می‌تواند موضوعی بسیار جدی و خطرناک و یا موضوعی ساده باشد و بر اساس شرح حال بیمار، مشخص می‌شود که آیا شخص مشکل دارد یا ندارد،اما معمولا طپش قلب خیلی جدی نیست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =