نرخ تورم استان‌ها چقدر است | کدام استان رکورددار بالاترین تورم ماهانه است؟

۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۵:۵۳ - کد خبر: 303965
نرخ تورم استان‌ها چقدر است | کدام استان رکورددار بالاترین تورم ماهانه است؟

سلامت نیوز: بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور در آبان ماه ۱۳۹۹ مربوط به استان ایلام با ۸,۸ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ۳.۲ درصد افزایش است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس، بررسی داده‌های مرکز آمار نشان می‌دهد در آبان ماه ۱۳۹۹ بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان ایلام با ۸,۸ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ۳.۲ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای کشور ۴۶.۴ درصد به ثبت رسید.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان کرمانشاه با ۵۴.۴ درصد و کمترین آن مربوط به استان قم با رقم ۴۲.۹ درصد است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۹ برای خانوارهای کشور به عدد ۲۹ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان با ۳۴.۲ درصد و کمترین آن مربوط به استان آذربایجان غربی ۲۵.۴ درصد است.خانوارهای شهری

در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان ایلام با ۷.۸ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان تهران با ۳.۱ درصد افزایش است.

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای شهری کشور ۴۵.۷ درصد است.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان کرمانشاه ۵۳.۹ درصد و کمترین آن مربوط به استان مازندران ۴۲.۱ درصد است.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به آبان ماه ۱۳۹۹ برای خانوارهای شهری به عدد ۲۹ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان هرمزگان ۳۳.۹ درصد و کمترین آن مربوط به استانهای آذربایجان غربی و خراسان رضوی ۲۵.۴ درصد است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.04112s, 19q