علائم اصلی مسمومیت غذایی

۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۵:۴۴ - کد خبر: 304642
علائم اصلی مسمومیت غذایی

سلامت نیوز: شما یک وعده غذایی یا میان وعده می خورید و اندکی بعد درد معده و گرفتگی معده علائم ناراحت کننده یا دردناکی است که برای شما اتفاق می افتد. اینجاست که شما ممکن است مسمومیت غذایی را تجربه کنید.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از شفقنا، به گفته کارشناسان احساس مریضی به نوع آلاینده های غذایی بستگی دارد و می تواند از ۳۰ دقیقه تا ۴ هفته بعد از غذا خوردن باشد.

بیشتر موارد مسمومیت غذایی خفیف بوده و خود به خود برطرف می شوند ، اما مهم است که بدانید چگونه علائم را کنترل کنید و چه زمانی باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشید. بیشتر بیماران موارد خفیف دارند و نیاز به استراحت و آبرسانی دارند.

علائم اصلی مسمومیت غذایی

اگرچه روشهای مختلفی برای منع مسمومیت غذایی وجود دارد ، اما علائم این بیماری تا حد زیادی یکسان است. با وجود ارگانیسم های متعددی که می توانند باعث مسمومیت غذایی شوند و بازه های زمانی مختلف بین مواجهه و شروع علائم ، بیشتر بیماران با ترکیبی از علائم مشابه روبرو می شوند.

شایع ترین علائم مسمومیت غذایی عبارتند از:

گرفتگی معده و درد معده
حالت تهوع
استفراغ
اسهال که ممکن است حاوی خون باشد یا نباشد
تب و لرز

در صورت ضعف باید به دنبال مراقبت های پزشکی باشید ، زیرا این می تواند وضعیت جدی تر و نیاز به درمان پزشکی را نشان دهد. با این حال ، در بیشتر موارد ، علائم در طی چند روز به خودی خود برطرف می شوند. اگر علائم شما بیش از این طول بکشد ، ممکن است با آنفلوانزای معده یا ورم معده و روده ویروسی روبرو شوید ، نه مسمومیت غذایی.

به طور معمول ، درمان مسمومیت غذایی شامل هیدراته ماندن و مدیریت علائم شما است.

هیدراته: مهمترین توصیه این است که هیدراته بمانید ، حتی اگر با جرعه های کوچک و مکرر آب باشد.

پودر آبرسانی به دهان: علاوه بر آب ، می توانید از پودر هیدراتاسیون خوراکی استفاده کنید ، که جایگزین آب و مواد معدنی است که از طریق اسهال و استفراغ از دست داده اید.
غذاهای کم رنگ و کم چربی بخورید: وقتی قادر به خوردن غذا هستید ، با غذاهای کم چربی شروع کنید ، غذاهایی که روی شکم شما ملایم تر هستند. ضمن پرهیز از مصرف کافئین ، الکل ، غذاهای چرب و فصلی ، نان تست ، موز و برنج مصرف کنید

منبع: www.msn.com

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.9475s, 19q