جانشین پلیس راهور تهران بزرگ مطرح کردند:

راننده‌های حادثه‌ساز به مراجع قضایی معرفی می‌شوند/ توقیف 18 هزار خودرو در 9 ماه گذشته

۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۳:۴۷ - کد خبر: 304924
راننده‌های حادثه‌ساز به مراجع قضایی معرفی می‌شوند/ توقیف 18 هزار خودرو در 9 ماه گذشته

سلامت نیوز: جانشین پلیس راهور تهران بزرگ در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما گفت: بیش از 18 هزار خودرو را در 9 ماه گذشته به دلیل دو تخلف هم‌زمان توقیف کرده‌ایم. رصد این تخلفات حادثه‌ساز اولویت اصلی پلیس در بزرگراه‌ها است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور، جانشین پلیس راهور تهران بزرگ در برنامه یه روز تازه، گفت: معابر عمومی برای استفاده همه مردم است. پلیس راهنمایی و رانندگی با استفاده از ظرفیت دوربین‌های نظارت تصویری تخلف‌ها را بررسی می‌کند. همچنین تیم‌های محسوس و نامحسوس پلیس در همه شرایط حضور دارند. مردم هم از طریق تماس با 110 می‌توانند پلیس را از تخلفات و دور دورهای شبانه مطلع کنند. پلیس فتا نیز قرارهای شبانه دور دور و سلب آسایش مردم را در فضای مجازی رصد می‌کند.
سرهنگ موسوی پور اظهار داشت: پایان سلب آسایش مردم و تخلف‌های مجرمانه رانندگی، توقیف خودرو، اعزام به پارکینگ و معرفی متخلف به مرجع قضایی خواهد بود. ماده 618 تخلف‌های رانندگی این تخلف‌ها را اخلال در نظم می‌داند. در 9 ماه گذشته بیش از 300 دستگاه خودرو متخلف را به مرجع قضایی معرفی کرده‌ایم.
وی افزود: همچنین بیش از 18 هزار خودرو را در 9 ماه گذشته به دلیل دو تخلف هم‌زمان توقیف کرده‌ایم. رصد این تخلفات حادثه‌ساز اولویت اصلی پلیس در بزرگراه‌ها است. در بعضی از تصادف‌ها خودرو به دلیل سرعت غیرمجاز به لاین مقابل پرتاب شده است و منجر به فوت راننده شده است. خیلی‌ها از خودروهای توقیف شده نقش مستقیم در تصادف ندارند اما تخلف ساز بوده‌اند.
جانشین پلیس راهور تهران بزرگ خاطرنشان کرد: قرارگاه کنترل سرعت در پلیس راهبر تهران بزرگ تشکیل شده است که سرعت را به 3 بخش تقسیم کرده‌ایم. بخش اول سرعت 30 کیلومتر فراتر از سرعت مجاز، بخش دوم سرعت 30 تا 50 کیلومتر فراتر از سرعت مجاز و در نهایت سرعت 50 کیلومتر فراتر از سرعت مجاز است. از راننده متخلف با سرعت بیش از 50 کیلومتر فراتر از سرعت مجاز تعهد اخذ می‌شود. در صورت تکرار، اقدام راننده اخلال در نظم تشخیص داده و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.50335s, 19q