برای درمان بیماریهای گوارشی ، استرس را از خودتان دور کنید

۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۱:۱۲ - کد خبر: 306705
برای درمان بیماریهای گوارشی ، استرس را از خودتان دور کنید

سلامت نیوز: دکتر علیرضا دلاوری؛ فوق تخصص گوارش و کبد بالغین و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران با حضور در برنامه در انتهای الوند درمورد بیماری های گوارش توضیحاتی ارایه داد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرنیوز، در ادامه مهم ترین بخش این گفت و گو را می خوانید.

بیماری های گوارشی جزو بیماری های شایع هستند؛ گاهی نیز تا 25 الی 30 درصد افراد جامعه دچار این نوع بیماری می شوند.

عمده ترین بیماری های گوارشی ؛ ریفلاکس اسید معده، ناراحتی های معده، سندروم روده تحریک پذیر و کبد چرب است که بالای 30 درصد افراد جامعه مبتلا به یکی از آن ها هستند.

تحقیقات نشان داده است، هر فردی در طول زندگی خود حداقل یک بار بیماری های گوارشی را تجربه می کند.

بیماری ریفلاکس اسید معده و سندروم روده تحریک پذیر در عمر افراد تاثیر پذیر نیست اما کیفیت زندگی بیمار را دچار اختلال می کند.

بیمار های گوارشی رابطه ای تنگاتنگ با روحیه افراد دارند و هنگام استرس و اضطراب علائم بیشتری از خود بروز می دهند و بیماری را در آن ها تشدید می شود.

تلخی دهان، سوزش و سنگینی معده، سوزش جناغ سینه از علائم های ریفلاکس معده است؛ 70 درصد افرادی که این بیماری را دارند از لحاظ آندسکوپی طبیعی هستند و زخم مری ندارند.

ریفلاکس معده هرگز به سرطان ختم نمی شود و این ترس بین افراد جامعه بیهوده است.

چاقی، نوع خوردن غذا، فست فود و میوه های ترش برای افرادی که ریفلاکس معده دارند ممنوع است و با تغییر شیوه زندگی به راحتی بیماری درمان می شود.

بیماری ریفلاکس معده یک بیماری طولانی مدت است و بعد از تغییرات در زندگی افراد با دارو قابل درمان است و فرد باید برای از بین بردن این بیماری صبور باشد.

کاهش بی دلیل وزن، استفراغ های مکرر، کم خون شدن و بی اشتهایی علائم های هشدار دهنده بیماری های گوارشی هستند که باید به پزشک مراجعه شود.

بیماران گوارشی با کمی دور کردن استرس از خود به راحتی می توانند در درمان خود کمک کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
2.15026s, 19q