نجات بشریت از خطری مرگبار با دانه های آووکادو

۱۳۹۹/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۵ - کد خبر: 307024
نجات بشریت از خطری مرگبار با دانه های آووکادو

سلامت نیوز:یک شرکت مکزیکی روشی جدید را برای ساخت مواد حافظ محیط زیست مبتنی بر بقایای میوه آووکادو و به ویژه دانه‌های غیرقابل استفاده آن ابداع کرده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، مکزیک به تنهایی مقادیر بسیار زیادی آووکادو در جهان تولید می‌کند و آمریکایی‌ها در سال گذشته ۶میلیارد از این میوه را مصرف کرده اند.


به گزارش وب سایت انگلیسی تیک انسیدر،دانه‌های آووکادو که مصرفی برای انسان ندارد توجه یکی از شرکت‌های مکزیکی را به خود جلب کرد و به دنبال آن موفق شده است تا با ابداع شیوه‌ای جدید این دانه‌ها را به پلاستیک‌های قابل بازیافت و حافظ محیط زیست تبدیل و معضل بقایای پلاستیکی در جهان را حل کند.


افزایش زباله‌های پلاستیکی امروزه به یک مشکل جهانی و آلودگی زیست محیطی چه در خشکی و چه دریا تبدیل شده است. علی رغم توسعه صنعت بازیافت در جهان، اما هنوز بیشتر زباله‌های پلاستیکی عامل مهم آلودگی‌های زیست محیطی به شمار می‌رود.


یک وبسایت آمریکایی گزارش داده است که زباله‌های پلاستیکی در محیط زیست به مولکول‌های ریزی تبدیل می‌شوند که آبزیان از آن استفاده می‌کنند و در نهایت انسان نیز به طور مستقیم آن را مصرف می‌کند.


براساس این گزارش از سال ۱۹۵۰ تا سال ۲۰۱۷، حجم زباله‌های پلاستیکی در جهان پنج میلیارد تن بوده و تا سال ۲۰۵۰ این مقدار به ۱۲ میلیارد تن افزایش می‌یابد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.11711s, 19q