هزار و ۳۰۰ کودک در کشور به فرزند خواندگی سپرده شدند

۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۱۰:۵۷ - کد خبر: 307306
هزار و ۳۰۰ کودک در کشور به فرزند خواندگی سپرده شدند

سلامت نیوز:مدیرکل دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی گفت: یک هزار و ۳۰۰ کودک بی سرپرست و بد سرپرست واجد شرایط از ابتدای سال جاری تا کنون به خانواده های متقاضی فرزندخوانده سپرده شدند.
سعید بابایی در حاشیه سفر به ایلام در گفت و گو با ایرنا افزود: این تعداد کودک از طریق این سازمان و با حکم قضایی به خانواده‌های متقاضی فرزندخوانده سپرده شده اند.
وی با ذکر اینکه عمده خانواده های متقاضی به فرزندخوانده دختر تمایل دارند، افزود: روند فرزندخواندگی در سال‌های اخیر از سوی خانواده‌ها با استقبال مواجه شده است به طوری که شمار زیادی متقاضی فرزندخوانده از بهزیستی هستند.
وی داشتن سلامت زوجین و افرادی که در نوبت فرزندخواندگی هستند را از شروط اصلی برای فرزند خواندگی دانست و گفت: متقاضیان فرزندخواندگی باید دارای شرایط مختلفی باشند که یکی از این موضوعات بحث سلامت افراد است.
وی یادآور شد: با توجه به اینکه این کودکان دچار سختی‌هایی شده‌اند، بهزیستی موظف است بهترین وضعیت را برای این کودکان فراهم کند تا آنها بتوانند در فضایی امن توام با ارامش زندگی کنند.
وی تعداد خانواده های متقاضی فرزندخوانده از بهزیستی را ۱۱ هزار خانواده عنوان کرد.
به گزارش ایرنا، بازدید از مرکز مثبت زندگی و بازدید از ساختمان مرکز جامع آسیب دیدگان اجتماعی ایلام از دیگر برنامه‌های سفر مدیرکل دفتر کودکان و نوجوانان سازمان بهزیستی کشور به استان ایلام بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.31496s, 19q