یکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷
کد خبر: 307425

مرگ علی انصاریان بعد از مهرداد میناوند در حالی که در حین درمان آن‌ها هم انتقاد‌های زیادی به رفتار پزشکان معالج آن‌ها وارد می‌شد، با شبهات پزشکی همراه بوده است.

گزارشی از شبهات پزشکی در مرگ علی انصاریان!

سلامت نیوز: مرگ علی انصاریان بعد از مهرداد میناوند در حالی که در حین درمان آن‌ها هم انتقاد‌های زیادی به رفتار پزشکان معالج آن‌ها وارد می‌شد، با شبهات پزشکی همراه بوده است.

به گزارش سلامت نیوز، ایران ورزشی نوشت: مرگ علی انصاریان بعد از مهرداد میناوند در حالی که در حین درمان آن‌ها هم انتقاد‌های زیادی به رفتار پزشکان معالج آن‌ها وارد می‌شد، با شبهات پزشکی همراه بوده است. شبهاتی که در همان لحظه مرگ علی انصاریان باعث درگیری‌هایی در بیمارستان شد و این سؤال بزرگ را مطرح کرد که آیا خانواده انصاریان نسبت به این شبهات واکنشی نشان خواهند داد یا نه؟

درباره آنچه در بیمارستان گذشته و ابهاماتی که درباره خطای پزشکی در روند درمان انصاریان و میناوند مطرح است، مسائل مختلفی در فضای مجازی مطرح شده است که هیچ‌یک از آن‌ها البته نقل قول مستند و مدرکی برای اثبات این موضوع ندارند.

تنها نقل قول‌های جسته گریخته‌ای در این زمینه دیده می‌شود که نمی‌توان به سادگی از کنارشان رد شد. مهدی امیرآبادی، همبازی سابق علی انصاریان در مصاحبه‌ای گفته: «سه‌شنبه ۱۴ بهمن بود که برای دیدنش به بیمارستان رفتم و حالش خوب بود. مرا هم از پشت شیشه دید و برایم دست تکان داد (بغض گلوی مهدی امیرآبادی را در این لحظه از صحبت‌هایش می‌فشرد). با او بای‌بای کردم و با دست به خدا اشاره کرد و سقف را نشان داد که یعنی خدا را شکر خوبم و برمی‌گردم! اما فردای همان روز بود که وقتی خبر فوتش را شنیدم همه خاطراتش یکجا بر سرم آوار شد.»

خیلی از کسانی که روز درگذشت علی انصاریان در بیمارستان فرهیختگان حضور داشته‌اند می‌گویند که بعد از فوت او، خانواده انصاریان گفته بودند بدون اجازه آن‌ها دستگاه تنفسی از بدن علی خارج شده است که البته این موضوع شاید یک تشخیص پزشکی باشد و برای انجام آن نیازی به کسب اجازه از خانواده بیمار نباشد، اما ابهامات ماجرا تنها به این موارد خلاصه نمی‌شود.

دفاعیات دکتر هاشمیان، پزشک معالج علی انصاریان و مهرداد میناوند در لایو اینستاگرامی‌اش، اما بیش از پیش از وجود اختلاف نظر‌هایی بین او و دیگر پزشکان یا حتی وزارت بهداشت خبر می‌دهد. جست‌وجویی بیشتر در صفحه اینستاگرام او نشان می‌دهد که از مدتی پیش برای استفاده از دارویی در جریان درمان بیماران کرونایی با دیگر پزشکان و حتی وزارت بهداشت اختلاف نظر‌هایی داشته است. او از مدت‌ها پیش مدعی بود که روش درمانی تازه‌ای برای بیماران کرونایی دارد و آنچه بیش از هر مورد دیگری قابل بحث است اینکه آیا او روش درمانی تازه خود را روی مهرداد میناوند و علی انصاریان امتحان کرده است؟ آیا این دو نفر به نوعی مورد آزمایش روش درمانی این پزشک قرار گرفته بودند؟

اعتماد نداشتن به دکتر هاشمیان، اما از مدتی پیش از مرگ مهرداد میناوند آغاز شد. زمانی که او و دستیارش در اتاق بیمار مقابل دوربین‌ها ایستادند و شرح حال دادند. یا زمانی که او همزمان با وخامت حال میناوند، در صفحه اینستاگرامش از رقیب پرسپولیس می‌خواست که به خاطر بیمار بدحال پرسپولیسی‌اش به پرسپولیس گل نزند! مصاحبه‌های مکرر او با مطبوعات و صدا و سیما، هیچ زمانی برای پیگیری روند درمان باقی نگذاشته بود و گذشته از این رفتار او در بازگو کردن اطلاعات شخصی بیمارانش، متناقض با شئونات پزشکی بود.

او همچنان دست از نمایش جلب توجهی که به راه انداخته برنمی‌دارد و معتقد است هجمه علیه او و بی‌تفاوتی وزارت بهداشت نسبت به این هجمه خود گویای این است که دست‌های پشت پرده می‌خواهند او را مقصر جلوه دهند!

این در حالی است که ادعای روش‌های درمانی متفاوتی که سه تن از پزشکان بیمارستان مسیح دانشوری برای درمان بیماران کرونایی در پیش گرفته‌اند، بار‌ها از سوی بیمارانی که به این بیمارستان مراجعه می‌کنند، تأیید شده است. دکتر هاشمیان هم همیشه برای روش درمانی ویژه خود و دارویی که در صفحه اینستاگرامش هم معرفی کرده، با دیگر پزشکان دچار اختلاف نظر بوده است و آنچه باید مشخص شود این است که آیا برای میناوند و انصاریان، او از همین روش درمانی ویژه و تأیید نشده استفاده کرده است؟ آیا خانواده انصاریان این موضوع را پیگیری می‌کنند؟

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha