آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۰۹ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۶۰۶ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۴۱۱ هزار و ۵۰۲ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.

آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در جهان/ آمریکا در آستانه ۵۰۰ هزار قربانی

سلامت نیوز:آمار جهانیِ مبتلایان به کروناویروس تاکنون به ۱۰۹ میلیون و ۳۹۰ هزار و ۶۰۶ نفر رسیده و مرگ دو میلیون و ۴۱۱ هزار و ۵۰۲ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۸۱ میلیون و ۴۸۴ هزار و ۴۱۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.
روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۱۹ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.
آمریکا تاکنون با بیش از ۲۸.۲ میلیون مبتلا و در آستانه رسیدن به ۵۰۰ هزار قربانی، همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۱۰.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۹.۸ میلیون نفر فراتر رفته است.
همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، مکزیک و هند رکورددارِ شمار قربانیان این بیماری در دنیا هستند.


تعداد جان‌باختگان کووید ۱۹ در انگلیس نیز از ۱۱۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا هم از ۹۳ هزار نفر عبور کرده و در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد.
همچنین فرانسه بیش از ۸۱ هزار، روسیه بیش از ۸۰ هزار و آلمان نیز بیش از ۶۵ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.
پس از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۶۴ هزار و ۷۰۰، ایران با بیش از ۵۸ هزار، کلمبیا با بیش از ۵۷ هزار، آرژانتین با بیش از ۵۰ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۴۷ هزار، پرو با بیش از ۴۳ هزار و لهستان با بیش از ۴۰ هزار جان‌باخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (دوشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۲۸ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۴۷۰ مبتلا، ۴۹۷ هزار و ۱۷۴ قربانی
۲. هند: ۱۰ میلیون و ۹۱۶ هزار و ۵۸۹ مبتلا، ۱۵۵ هزار و ۷۶۴ قربانی
۳. برزیل: ۹ میلیون و ۸۳۴ هزار و ۵۱۳ مبتلا، ۲۳۹ هزار و ۲۹۴ قربانی
۴. روسیه: چهار میلیون و ۷۱ هزار و ۸۸۳ مبتلا، ۸۰ هزار و ۱۲۶  قربانی
۵. انگلیس: چهار میلیون و ۳۸ هزار و ۷۸ مبتلا، ۱۱۷ هزار و ۱۶۶ قربانی
۶. فرانسه: سه میلیون و ۴۶۵ هزار و ۱۶۳ مبتلا، ۸۱ هزار و ۸۱۴ قربانی
۷.اسپانیا: سه میلیون و ۵۶ هزار و ۳۵ مبتلا، ۶۴ هزار و ۷۴۷ قربانی
۸. ایتالیا: دو میلیون و ۷۲۱ هزار و ۸۷۹ مبتلا، ۹۳ هزار و ۵۷۷ قربانی
۹. ترکیه: دو میلیون و ۵۸۶ هزار و ۱۸۳ مبتلا، ۲۷ هزار و ۴۷۱ قربانی
۱۰. آلمان: دو میلیون و ۳۴۱ هزار و ۷۰۱ مبتلا، ۶۵ هزار و ۵۶۶ قربانی
براساس آمار فوق در حال حاضر ۲۱ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌اند و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، انگلیس، فرانسه، اسپانیا، ایتالیا، ترکیه، آلمان، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک، لهستان، ایران ،آفریقای جنوبی،اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک و هلند نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =