مدیرعامل شرکت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران مطرح کرد:

به واسطه تحریم‌ها بندهایی از قانون هوای پاک اجرا نمی‌شود/حداقل ابتلا به کرونا را در مراکز معاینه فنی داشتیم

۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۳۰ - کد خبر: 308074
به واسطه تحریم‌ها بندهایی از قانون هوای پاک اجرا نمی‌شود/حداقل ابتلا به کرونا را در مراکز معاینه فنی داشتیم

سلامت نیوز: مدیرعامل شرکت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما گفت: خودروها در زمان شماره‌گذاری باید استانداردهای 58گانه محیط‌زیست و ایمنی را پشت سر بگذارند و خیلی از خودروهای تولید داخل یا به روز شده، این استاندارها را اخذ نکرده‌اند.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روابط عمومی شبکه پنج سیما، حسین مقدم در برنامه یه روز تازه گفت: برای خودرو دو استاندارد یا حد مجاز داریم. در ابتدا استاندارد زمان تولید است که در تست‌های سی‌یو‌پی سطح استاندارد را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و در نهایت هم خودرو دارای صلاحیت می‌شود تا شماره‌گذاری شود. حدود مجازی را سازمان حمایت محیط‌زیست به مراکز معاینه فنی ابلاغ کرده است و خودروهایی که در حال حرکت هستند نیز باید این حدود مجاز را رعایت کنند که این حدود لزوماً منطبق با استاندارد زمان تولید نیستند. استانداردهای یورو در مراکز معاینه فنی مورد ارزیابی قرار نمی‌گیرند و براساس حدود مجاز ابلاغی خودروها مورد ارزیابی قرار می‌گیرند.


مقدم اظهار داشت: خودروها در زمان شماره‌گذاری باید استانداردهای ۸۵گانه محیط‌زیست و ایمنی را پشت سر بگذارند و این روند با همکاری سازمان حفاظت محیط‌زیست، سازمان ملی استاندارد و پلیس راهور شکل می‌گیرد. خودرو در صورتی که همه استانداردها را داشته باشد، شماره‌گذاری می‌شود و ۴ مورد استانداردها درخصوص مسائل محیط‌زیست و ۸۱ مورد درخصوص مسائل ایمنی هست.


وی افزود: با افزایش تعداد آیتم‌های استاندارد اجباری موردهای مربوط به مسایل زیست‌محیطی افزایش پیدا می‌کند و استاندارهای آلایندگی خودرو جز مهم‌ترین این استاندارهاست و خیلی از خودروهای تولید داخل یا به روز شده، این استاندارها را اخذ نکرده‌اند و در نتیجه هنوز شماره‌گذاری نشده‌اند.


مدیرعامل شرکت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران تأکید کرد: در مراکز معاینه فنی دو موضوع پیگیری می‌شود. بحث اول مسائل ایمنی و بحث دوم مسائل آلایندگی است و دو نوع آلایندگی در این مراکز بررسی می‌شود. در ابتدا آلایندگی بصری و دودهای تولید شده از خودرو را بررسی می‌کنیم و همچنین گازهای خروجی اگزوز که قابل مشاهده نیستند را آنالیز می‌کنیم که چهار گاز ملاک عمل هستند و اگر بیش از حدود مجاز ابلاغی سازمان محیط‌زیست باشند، خودرو مردود می‌شود و مابقی تست‌های مکانیزه هم مربوط به ایمنی تردد خودروست.


مقدم خاطرنشان کرد: در قانون هوای پاک پیش‌بینی شده است که سازمان حفاظت محیط‌زیست آیین‌نامه‌ای برای سن خودرو و فرسودگی منتشر کند اما این آیین‌نامه توسط دیوان عدالت اداری لغو شد. مبنای سن خودرو همیشه مورد نظر بوده است و برای خودروهای عمومی این زمان حدود 10 سال استو برای خودروهای شخصی سواری هم در حدود 20 سال هست همچنین خودروهای فرسوده در صورت تردد جریمه خواهند شد و مراکز معاینه فنی به این خودروها برگه معاینه نخواهند داد و محدودیت‌هایی برای تعویض پلاک و نقل‌وانتقال نیز دارند.


وی افزود: به واسطه مسائل اقتصادی و تحریم‌ها جایگزینی خودروها با مشکل همراه هست و در نتیجه بندهایی از قانون هوای پاک در کشور اجرا نمی‌شود.


مدیرعامل شرکت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران ضمن اشاره به شرایط کرونایی گفت: از ابتدای سال با یک درصد کاهش مراجعه به مراکز معاینه فنی مواجه بودیم که درصد قابل‌توجه‌ای نیست و احتمالاً تا آخر سال جبران خواهد شد. این کاهش هم به خاطر فرصت 3 ماهه پلیس به شهروندان در دوران اوج کرونا بود و بعد از پایان 3 ماه با ازدحام روبه‌رو شدیم که در آن دوران 3 ماهه مردم به پایگاه‌ها مراجعه نکردند و بعد از پایان 3 ماه با حجم بالای مراجعه مواجه شدیم و در حال حاضر به صورت متوسط روزی 6 هزار دستگاه خودرو به مراکز ما مراجعه می‌کنند.


مقدم اظهار داشت: از اسفند سال گذشته اقدامات مناسب برای رعایت پروتکل‌ها و مبارزه با کرونا را شروع کردیم و خوشبختانه با همکاری مردم و همکارانم حداقل ابتلا را داشتیم و بیش از یک‌میلیون و 500 دستگاه در 11 ماه گذشته به مراکز ما مراجعه کردند. استفاده از ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده در مراکز ما اجباری است و فاصله‌گذاری‌ها رعایت می‌شود و افراد در ماشین‌ها هستند و تنها 3 دقیقه از ماشین خارج می‌شوند که به دلیل مساحت بالا؛ فاصله‌ها زیاد است و نتیجه اقدامات هم نشان داده است که ابتلا پایینی داشتیم.


وی افزود: از ساعت ۷:۳۰ صبح تا ۱۶ بعدازظهر همه مراکز ما فعال هستند و بعضی از مراکز ساعت‌های بیشتری فعال هستند و در روزهای جمعه نیز بعضی از مراکز ما کار می‌کنند و مرکز نیایش هم با نوبت‌دهی آنلاین در خدمت شهروندان است.


مدیرعامل شرکت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران در پایان گفت: نیاز به به‌روزرسانی قوانین داریم و درخصوص قانون هوای پاک معتقدیم که باید اجرا شود. خودروها 4 سال بعد از تولید باید به مراکز معاینه فنی مراجعه کنند و در 4 سال اول خودروها نیاز به تعویض قطعات دارند اما گارانتی خودرو 2 سال است و در این 2 سال فاصله، خودروها از نظر کیفیتی و عملکردی رها هستند که اگر قطعات دچار مشکل شوند، منجر به تولید آلایندگی خواهند شد.


گفتنی است برنامه "یه روز تازه" مجله خبری صبحگاهی تهیه شده در گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۷ تا ۹ صبح با بخش‌های مختلفی چون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی، ورزشی و... با اجرای وحید رونقی، فریبا باقری، حافظ کاظم‌زاده، مهدی واعظی، صدیقه مرادی و علی مرادخانی روی آنتن می‌رود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
10.0048s, 19q