چند درمان خانگی برای کنترل چربی موی سر

۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۱:۳۲ - کد خبر: 308086
چند درمان خانگی برای کنترل چربی موی سر

سلامت نیوز:پوست سر و مو با مشکلات زیادی در طول روز مثل آلودگی، استرس، مواد شیمیایی و سبک زندگی غلط مواجه است، بنابراین ریزش ، نازک شدن مو و فعالیت بیش از حد چربی‌ها روی پوست سر مشکلاتی ایجاد می کنند.پوست سر چرب می‌تواند باعث خارش و شوره و مشکلات دیگر شود. در ادامه چند روش خانگی برای رفع این مشکل را مرور می‌کنیم.

استفاده از سرکه سیب

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ، محلول سرکه سیب یکی از بهترین راهکارهای درمان چربی موی سر است. سرکه سیب باعث از بین رفتن رسوبات مو، شادابی و همچنین درخشش مو می شود.برای این کار، نصف فنجان سرکه سیب را در ظرف آب کوچکی بریزید و بعد از شست‌وشو با شامپو، موی خود را مستقیم با سرکه سیب بشویید.

از بین بردن چربی مو با لیمو

لیمو تاثیر چشمگیری بر درمان چربی موی سر، کنترل چربی مو و از بین بردن چربی های متراکم شده مو دارد. خاصیت اسیدی آب لیمو باعث متعادل شدن چربی پوست سر می شود. کافی است آب لیمو را با آب مخلوط و پس از شست‌وشوی موها با شامپو، از آب لیموی طبیعی برای شستن مو استفاده کنید.

استفاده از شامپوی نعناع

شامپوی نعناع تاثیر شگرفی بر رفع چربی موی سر دارد. مقداری نعناع را بجوشانید و بعد از سرد شدن، با آب مخلوط کنید. بعد از شست وشوی مو با شامپو از محلول نعناع استفاده کنید. مخلوط کردن نعناع با سرکه می‌تواند تاثیر بهتری هم داشته باشد.

روغن زیتون

از روغن زیتون در درمان چربی موی سر، ریزش و شوره مو استفاده می شود.بعد از شست‌وشوی مو با شامپو، مقداری روغن زیتون را کف دست بریزید و با حرکات دایره‌وار انگشتان‌تان، آن را روی پوست سر ماساژ دهید. اجازه دهید روغن زیتون به مدت یک ساعت روی پوست سر باقی بماند.

چطور از چرب شدن موها جلوگیری کنیم؟

*موهای خود را همیشه دم اسبی نبندید

*به موهای خود کمتر دست بزنید

*بیش از حد نرم‌کننده استفاده نکنید

*شانه زدن و برس کشیدن را کمتر کنید

*از شانه و برس کثیف استفاده نکنید

*از شانه یا برس پر از مو استفاده نکنید

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21159s, 19q