نتیجه یک مطالعه جدید نشان می‌دهد زنان یائسه‌ای که گزینه‌های پروتیینی پایه گیاهی را به جای گوشت در رژیم غذایی خود می‌گنجانند، تقریبا ۵۰ درصد کمتر احتمال دارد که دچار مرگ زودرس شوند.

کاهش ۵۰ درصدی خطر مرگ زودهنگام با رژیم پروتیینی پایه گیاهی

سلامت نیوز:نتیجه یک مطالعه جدید نشان می‌دهد زنان یائسه‌ای که گزینه‌های پروتیینی پایه گیاهی را به جای گوشت در رژیم غذایی خود می‌گنجانند، تقریبا ۵۰ درصد کمتر احتمال دارد که دچار مرگ زودرس شوند. 


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،آجیل یکی از خوراکی هایی پرطرفدار است که در ایام عید نوروز در بیشتر خانه های ایرانی وجود دارد. آجیل چهار مغز یکی از بهترین انواع آجیل است که شامل مغز پسته، بادام درختی، بادام هندی و فندق بوده و به صورت شور یا خام در بازار موجود است. این مغزهای خوشمزه اگر به اندازه و درست مصرف شوند، دارای خواص فراوانی برای سلامتی هستند.


روزنامه دیلی میل نیز با انتشار نتایج مطالعه ای که به تازگی در این زمینه انجام شده است، این مطلب را تایید می کند. این مطالعه که توسط محققان انجمن قلب آمریکا بر روز ۱۰۲ هزار و ۵۲۱ زن انجام شد که در دوران پس از یائسگی خود بسر می بردند، نشان داد که مصرف آجیل به جای گوشت قرمز، مرغ، لبنیات، تخم مرغ و ماهی با کاهش خطر مرگ زودرس ارتباط داشت.


این مطالعه همچنین نشان داد که مصرف مغزها مانند گردو، پسته، بادام و فندق به جای تخم مرغ احتمال مرگ را ۴۷ درصد کاهش می دهد؛ این در حالی است که حذف گوشت قرمز و لبنیات از وعده های غذایی پایه مغزی، خطر مرگ زودهنگام را به ترتیب ۱۱ و ۱۲ درصد کاهش می دهد.
این مطالعه نشان داد: زنان گیاهخواری که برای تامین پروتیین رژیم غذایی خود از مغزها استفاده می کنند، ۶۵ درصد کمتر احتمال دارد که بر اثر ابتلا به بیماری قلبی و عروقی جان خود را از دست بدهند.


در حالی که این مطالعه دلیل این ارتباط را مورد بررسی قرار نداده است اما محققان امیدوارند که یافته های این مطالعه زنان مسن را ترغیب کند تا به جای پروتئین های دیگر، مغزهای بیشتری را در رژیم غذایی خود بگنجانند.


مشروح این مطالعه در مجله انجمن قلب آمریکا (American Heart Association ) منتشر شده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =