مطابق نبودن تعرفه ويزيت پزشکان با تورم سالانه، پزشکان را با مشکلات هزينه اي بسياري مواجه مي کند که اين امر به کيفيت خدمات درماني لطمه وارد خواهد کرد.

دکتر«ايرج خسرونيا» رييس متخصصان داخلي ايران با بيان اين مطلب به ايسنا، گفت: تعرفه ويزيت پزشکان عمومي و متخصصان هر سال با توجه به سرانه بهداشت و درمان افزايش مي يابد اما اين افزايش هيچگاه مطابق با تورم سالانه نيست و پزشکان به دليل مشکلات هزينه اي مجبورند تعداد بيشتري از بيماران را ويزيت کرده به اين ترتيب وقت کمتري براي هر بيمار صرف کنند و بيشتر از وسايل پاراکلينيکي همچون آزمايش و MRI استفاده نمايند.

وي افزايش تعرفه ويزيت پزشکان را امسال 10 تا 15 درصد عنوان و تصريح کرد: اين در حالي است که امسال شاهد تورم 25 درصدي هستيم ، به اين ترتيب پزشکان مجبورند خارج از استاندارد يعني روزانه 20 تا 30 بيمار را ويزيت کنند بنابراين خدمات درماني مطلوب را ارائه نخواهند کرد.

دکتر خسرونيا نقش سازمان هاي بيمه گر را برعهده گرفتن تعرفه هاي واقعي ويزيت پزشکان اساسي دانست و اظهار داشت: به عنوان مثال، در کشورهاي پيشرفته ضمن آنکه خدمات درماني رايگان و تحت پوشش بيمه اي به عموم افراد ارائه مي شود ، نياز واقعي پزشکان را نيز به دليل هماهنگ بودن تعرفه پزشکان با تورم جامعه تامين مي کند.

 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =