دلایل و درمان خون ریزی بینی

۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۲:۵۳ - کد خبر: 309134
دلایل و درمان خون ریزی بینی

سلامت نیوز:اگر خود یا فرزندتان با خون ریزی بینی مواجه شدید، دچار هراس نشوید. عوامل مختلفی می تواند موجب خون ریزی خفیف شود و روش های مختلفی هم برای درمان آن وجود دارد.

دلایل خون ریزی بینی

وارد کردن انگشت درون سوراخ بینی

آسیب دیدگی جزئی بینی

سرماخوردگی، سینوزیت و آلرژی ها

هوای خشک

فین کردن بسیار شدید

استفاده بیش از حد از اسپری های ضد گرفتگی بینی

ارتفاع بالا

محرک های شیمیایی

داروهای رقیق کننده خون

انحراف تیغه بینی

استرس

بارداری

بهترین روش درمان خون ریزی بینی عادی

در ادامه چند نکته خودمراقبتی برای درمان خون ریزی بینی گاه به گاه در بزرگ سالان و کودکان ارائه شده است: صاف بنشینید.نشستن در حالتی که پشت صاف است و سر اندکی به عقب خم شده است ،به تخلیه خون از بینی کمک و از نشت آن به گلو پیشگیری می کند. نشت خون به گلو می تواند موجب حالت تهوع و استفراغ شود. از سرما درمانی استفاده کنید.

قرار دادن یک کمپرس سرد روی پل بینی به انقباض رگ های خونی در بینی کمک می کند و می تواند خون ریزی را متوقف کند.یک بار آرام فین کنید. این کار به پاک سازی لخته های خون در سوراخ های بینی کمک می کند. برای پنج دقیقه بینی خود را فشار دهید.

به آرامی قسمت نرم بینی خود را برای حداقل پنج دقیقه بدون این که آن را رها کنید، فشار دهید. فشار روی تیغه بینی می تواند جریان خون را متوقف کند. در صورت نیاز این کار را تا 15 دقیقه تکرار کنید. از یک دستمال مرطوب استفاده کنید. گاز استریل یا دستمال را درون سوراخ بینی خود یا فرزندتان قرار ندهید. در عوض، یک پارچه مرطوب را روی بینی قرار دهید تا به جذب خون کمک کند.

منبع خراسان

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.29848s, 19q