کیفیت هوای تهران پاک است

۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۱:۵۷ - کد خبر: 309535
کیفیت هوای تهران پاک است

سلامت نیوز: کیفیت هوای پایتخت امروز -هشتمین روز فروردین ماه سال ۱۴۰۰ - از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۳۶ در شرایط پاک و سالم است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از پانا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۹ امروز بر روی شاخص ۹۶ در شرایط سالم بود.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۸۵، ازن با شاخص ۵۴، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۲۵ و منواکسید کربن با شاخص ۱۳ بوده است.

ایستگاه اقدسیه منطقه ۱ در وضعیت سالم

بر این اساس،ایستگاه‌های اقدسیه منطقه ۱ با شاخص ۶۱، شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۷۶ و ستاد بحران منطقه ۷ با شاخص ۷۷ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رسانده و جزو مناطق سالم بود.

ایستگاه شهرک چشمه منطقه ۲۲ در شرایط ناسالم

همچنین ایستگاه‌های شهرک چشمه منطقه ۲۲ با شاخص ۱۲۳، پارک قائم منطقه ۱۸ با شاخص ۱۲۰ و فرمانداری شهر ری منطقه ۲۲ با شاخص ۱۰۹ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

سال گذشته، ۱۶ روز هوای پاک، ۲۲۶ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و ۱۶ روز ناسالم برای همه گروه ها به ثبت رسیده است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.54752s, 19q