بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران؛

هوای پایتخت همچنان قابل قبول است

۱۴۰۰/۰۱/۱۱ - ۱۲:۱۸ - کد خبر: 309596
هوای پایتخت همچنان قابل قبول است

سلامت نیوز: بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز ۱۱ فروردین در محدوده قابل قبول است و تداوم این شرایط تا فردا دور از انتظار نخواهد بود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که صبح امروز ۱۱ فروردین ماه کیفیت هوا در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت ناپایداری جوی است.

آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۷ است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد. این آلاینده طی ۲۴ ساعت گذشته با میانگین ۵۵ بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

بنا به این اعلام به‌تدریج با افزایش ناپایداری جوی طی روز تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد. با استمرار این شرایط جوی تا اواخر وقت برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش تندی باد تا صبح فردا (۱۲ فروردین ماه) از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد و برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق پیش‌بینی می‌شود. افزایش ناپایداری جوی، رشد ابر و وزش باد مؤثر طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد.

تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (۱۲ فروردین ماه) همراه با وزش باد مؤثر و احتمال رگبار پراکنده برقراری وضعیت قابل‌قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.65665s, 19q