طپش قلب بالا را چگونه درمان کنیم؟

۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۲:۴۴ - کد خبر: 311279
طپش قلب بالا را چگونه درمان کنیم؟

سلامت نیوز:متخصص قلب و عروق کشورمان با اشاره به اینکه طپش قلب بالا دلایل متفاوتی دارد گفت: باید علت طپش قلب بالا با مشورت پزشک مشخص شود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از فارس،محمدرضا محمدحسنی متخصص قلب و عروق در علت افزایش ضربان قلب در هنگام خواب و ناراحتی ناشی از آن گفت: این افراد باید به پزشک متخصص مراجعه کنند. معمولا دستگاهی برای این افراد استفاده می شود تا ضربان ۲۴ ساعته آنها چک شود. پس از بررسی اطلاعات این دستگاه علت مشخص می شود. تعداد ضربان قلب در هنگام خواب مهم است. استاندارد ضربان طبیعی قلب در افراد بالغ در حال استراحت ۶۰ تا ۱۰۰طپش است. اگر اکوی فردی طبیعی باشد مشکلی وجود ندارد.


وی درباره نوجوانانی که فشار زیادی را در دروس تحمل می کنند، اشتهای خوبی ندارند و علاوه بر آن نفس تنگی هم دارند اظهار داشت: اگر فشار خون این افراد بالاتر از استاندارد باشد باید درمان شوند.


متخصص قلب و عروق افزود: طپش قلب علل متفاوتی دارد. خوشبختانه در حال حاضر امکان معاینه مجازی از طریق اینترنت فراهم شده است. برای بیمارانی که طپش قلب بالا و نفس تنگی همراه آن را تجربه می کنند باید علت طپش قلب بالا مشخص شود ضمن اینکه تیروئید هم باید مورد بررسی قرار گیرد.


محمدحسنی درباره افرادی که ورم مچ پا دارند گفت: این عارضه می تواند به دلیل مصرف برخی داروها باشد ضمن اینکه این ورم می تواند به دلیل نشستن روی صندلی برای ساعت های زیاد باشد.


وی درباره سالمندانی که بیماری زمینه ای قند از نوع یک دارند و عمل قلب باز کرده اند می توانند بدون نگرانی واکسن کرونا را تزریق کنند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
14.45286s, 20q