تنفس هوای مطلوب در ‌پایتخت

۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۰۲ - کد خبر: 311594
تنفس هوای مطلوب در ‌پایتخت

سلامت نیوز:براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای ‌پایتخت امروز (۲۲ اردیبهشت ماه) در محدوده قابل قبول است و وزش باد موثر طی روز باعث ‌پراکندگی آلاینده‌ها و تداوم این شرایط خواهد شد.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که صبح امروز (۲۲ اردیبهشت ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از ناپایداری جوی طی ساعات گذشته است.


وزش باد مؤثر در ساعات بعدازظهر شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد. تداوم این شرایط جوی تا اواخر وقت باعث کاهش غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق می‌شود و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.


کاهش نسبی تندی باد تا صبح فردا (۲۳ اردیبهشت ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی تا حدودی باعث تجمع آلاینده‌ها خواهد شد و برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در برخی مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود. وزش باد مؤثر تا نسبتا شدید در ساعات بعدازظهر همراه با احتمال وقوع رگبار شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها را فراهم خواهد کرد همچنین در مناطق مستعد می‌تواند با گسیل گرد و خاک همراه باشد که باعث کاهش کیفیت هوا خواهد شد.


با تداوم وزش باد مؤثر تا شامگاه فردا (۲۳ اردیبهشت ماه) با وجود افزایش تردد خودروها، پیش‌بینی می‌شود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌ قبول قرار بگیرد.


آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۶۸ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۷۵ و کیفیت هوا در محدوده ‌قابل قبول است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.19658s, 19q