این اتفاق در حالی برای این خبرنگار رخ داد که او با رعایت هماهنگی‌های لازم و ارائه کارت خبرنگاری در حال تهیه خبر و مصاحبه با افراد حاضر در این محل بود.خبرنگار رویداد‌۲۴ که برای تهیه گزارش از روند واکسیناسیون به یکی از مراکز مربوطه مراجعه کرده بود مورد حمله حراست دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت و دستش شکست.

اعتراض انجمن صنفی روزنامه نگاران به شکستن دست خبرنگار توسط حراست دانشگاه شهید بهشتی

سلامت نیوز:این اتفاق در حالی برای این خبرنگار رخ داد که او با رعایت هماهنگی‌های لازم و ارائه کارت خبرنگاری در حال تهیه خبر و مصاحبه با افراد حاضر در این محل بود.خبرنگار رویداد‌۲۴ که برای تهیه گزارش از روند واکسیناسیون به یکی از مراکز مربوطه مراجعه کرده بود مورد حمله حراست  دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت و دستش شکست.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از سایت رویداد۲۴  فائزه مومنی، روزنامه‌نگار فعال در حوزه شهری این پایگاه خبری روز دوشنبه  برای تهیه گزارش از روند واکسیناسیون کرونا به یکی از این مراکز مراجعه کرده بود که مورد حمله حراست این مجموعه قرار گرفته و آسیب دید.

این اتفاق در حالی برای این خبرنگار رخ داد که او با رعایت هماهنگی‌های لازم و ارائه کارت خبرنگاری در حال تهیه خبر و مصاحبه با افراد حاضر در این محل بود.


اما هنگام خروج با برخورد حراست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی مواجه شده و از او می‌خواهند همه مکالمات ضبط شده را پاک کند که بعد از مقاومت از طرف وی، با برخورد فیزیکی نیروی حراست مواجه شده که منجر به آسیب دیدگی جسمی و شکستگی دست وی می‌شود.

 


 

بیانیه انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران : تعرض و ضرب و شتم خبرنگار محکوم است

 انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران ضرب و شتم خانم فائزۀ مؤمنی خبرنگار صبح نو را محکوم کرد و آن را «یکی از بدترین تعرض هایی» دانست که « در حین انجام وظیفۀ حرفه‌ای توسط یک مأمور حراست» علیه یک خبرنگار رخ داده و باعث «تشدید عدم امنیت حرفه روزنامه نگاری در ایران» شده است.

 

 


انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران، این رفتار را قویاً محکوم کرده و اعلام کرده است که مسئولان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به سرعت با این رفتار غیرقانونی و خودسرانه‌ عوامل خود برخوردهای قانونی را انجام دهند. همچنین رسماً از خانم مؤمنی عذرخواهی به عمل آورند.
انجمن همچنین از مسئولان قضایی می‌خواهد شکایت خانم فائزۀ مؤمنی و همکاران ما در صبح نو را بدون تبعیض و عادلانه مورد رسیدگی قرار داده تا عبرتی برای متجاوزان به حقوق روزنامه‌نگاران کشور باشد.


بنابر بیانیه انجمن، اقدام این مأمور حراست فقط حمله به یک خبرنگار نیست، بلکه تعرضی است به حریم روزنامه‌نگاری و فعالیت رسانه‌ای کشور. به همین ترتیب مسئولان آن مأمور متعرض و مسئولان قضایی می‌بایست با این مورد چنان رفتار کنند که در خور شأن امنیت این حرفه باشد.


 فائزه مومنی امروز در صفحه اجتماعی‌اش نوشت برای تهیه گزارش از روند واکسیناسیون به یکی از مراکز رفته و بعد از تهیه گزارش و مصاحبه قصد خروج داشته که مامور حراست مرکز صدایش می‌کند و از او می‌خواهد گوشی‌‌اش را بدهد تا صداهای ضبط‌‌شده را پاک کند.


ممانعت فائزه مومنی باعث می‌شود مامور حراست به‌طور فیزیکی وارد عمل شود و انگشت دست خبرنگار را بشکند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =