دوشنبه ۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۹
کد خبر: 312043

کودکانی که دچار بلوغ زودرس می‌شوند در ابتدا از هم سن‌های خود بلندتر به نظر می رسند اما در نهایت قد کوتاه‌تری خواهند داشت. عوامل متعددی در بلوغ کودکان نقش دارد که در ادامه به آن ها می‌پردازیم :

4 دلیل بلوغ زودرس  کودکان

سلامت نیوز:کودکانی که دچار بلوغ زودرس می‌شوند در ابتدا از هم سن‌های خود بلندتر به نظر می رسند اما در نهایت قد کوتاه‌تری خواهند داشت. عوامل متعددی در بلوغ کودکان نقش دارد که در ادامه به آن ها می‌پردازیم :

1- اضافه وزن

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ، وزن یکی از عواملی است که باعث بلوغ زودرس می شود.زمان شروع عادت ماهیانه در دخترانی ‌که وزن‌شان بیش از 30 درصد وزن طبیعی آن هاست و نسبتا چاق هستند، زودتر از حد میانگین است.

2- سیگار کشیدن مادر

مادران باردار، باید سیگار را ترک کنند وچون  یکی ازمهم‌ترین  دلایل، ابتلای فرزندشان به بلوغ زودرس است.محققان می‌گویند دختران مادرانی که هر روز حداقل 10 نخ سیگار طی دوره بارداری می کشند، سه تا چهار ماه زودتر از مادران غیر سیگاری بلوغ را تجربه می کنند.مصرف سیگار در دوران بارداری علاوه بر این که برای جنین مضر است ، به مادر هم آسیب می رساند.

3- مصرف گوشت زیاد

مصرف زیاد گوشت می تواند موجب بروز بلوغ زودرس در دختران شود.دخترانی که در دوران کودکی زیاد گوشت می خورند، زودتر از دیگر دختران بالغ می شوند.

4- نبود پدر

شاید گمان کنید که نبودن یکی از والدین تنها به مشکلات عاطفی و روانی در دختر بچه ها منجر می شود اما محققان می گویند این اتفاق علاوه بر تمام پیامدهایی که دارد، سیستم هورمونی دختران را به هم می ریزد و آن‌ها را به  مشکل بلوغ زودرس دچار می کند. 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =