آسمان تهران قسمتی ابری همراه با وزش باد/ کیفیت هوای ‌پایتخت در محدوده قابل قبول

۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۱۴:۰۹ - کد خبر: 313751
آسمان تهران قسمتی ابری همراه با وزش باد/ کیفیت هوای ‌پایتخت در محدوده قابل قبول

سلامت نیوز:آسمان صاف تا قسمتی ابری، گاهی همراه با وزش باد در استان تهران و برقراری هوای قابل قبول در ‌بیشتر مناطق پایتخت طی امروز (۶ تیر ماه) ‌پیش‌بینی می‌شود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی چهار روز آینده وضعیت جوی استان تهران، آسمانی صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.


براساس اطلاعات اداره‌ کل هواشناسی استان تهران، امروز (۶ تیر ماه) به‌ دلیل ‌پایداری نسبی جو در ساعات عصر و شب در نواحی ‌پرتردد شهری افزایش نسبی بعضی آلاینده‌ها به‌ویژه «ازن» و «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» و در ابتدای روز غبار صبحگاهی مورد انتظار است همچنین از فردا تا چهارشنبه (۷ تا ۹ تیر) در بعضی ساعات ظهر تا شب افزایش ابر، گاهی وزش باد متوسط تا نسبتا شدید و رگبار ‌پراکنده باران ‌دور از انتطار نخواهد بود.


‌بنابر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، صبح امروز (۶ تیر ماه) کیفیت هوا در بیشتر مناطق در محدوده قابل‌قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است.


طی روز نیز وزش باد مؤثر از تجمع آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد، هرچند با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده «ازن» افزایش غلظت این آلاینده در برخی مناطق به‌ویژه در ساعات بعدازظهر باعث کاهش کیفیت هوا خواهد شد. شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت ادامه خواهد داشت و با پراکندگی آلاینده‌ها باعث برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق خواهد شد.


کاهش نسبی تندی باد تا صبح فردا (۷ تیر ماه) و افزایش ترافیک صبحگاهی تا حدودی باعث افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد خواهد شد. با رشد ناپایداری جوی و افزایش تندی باد شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده‌ها تسهیل خواهد شد، با این حال تولید و افزایش غلظت آلاینده ازن در ساعات بعدازظهر، کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق را به‌دنبال خواهد داشت.


با تداوم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت فردا (۷ تیر ماه) پراکندگی آلاینده‌ها و برقراری وضعیت قابل‌ قبول در بیشتر مناطق پایتخت پیش‌بینی می‌شود.
به گزارش ایسنا، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ازن» با میانگین ۹۳ بود و هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۶۹ و کیفیت هوا در محدوده ‌قابل قبول است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
6.01806s, 19q