پزشک قلابی با انجام عمل جراحی زیبایی، آسیب زیادی به مراجعانش زد

شکایت ۶۰ نفر از پزشک قلابی

۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۲:۴۸ - کد خبر: 314244
شکایت ۶۰ نفر از پزشک قلابی

سلامت نیوز: مردی كه با معرفی خود به عنوان پزشك معروف تهرانی، با انجام عمل‌های جراحی زیبایی، باعث آسیب جسمی به ۶۰ بیمار شده بود، دستگیر شد. متهم همچنین به بهانه فروش حواله خودرو و دلار دولتی، كلاهبرداری كرده بود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از جام‌جم، اوایل خرداد امسال زن میانسالی به پایگاه یكم پلیس آگاهی تهران رفت و از مرد پزشكی به اتهام كلاهبرداری و آسیب بدنی به او و دو خواهرزاده‌اش شكایت كرد. شاكی در جریان تحقیقات پلیسی گفت: «در آرایشگاه اقدام به پاكسازی پوست مشتریان می‌كردم. دوستم مرا با این پزشك كه كلینیك وی در مرزداران تهران بود، آشنا كرد. می‌گفت مدرك ارولوژی و لاپروسكوپی از ایتالیا و آمریكا گرفته و در زمینه جراحی پوست، زیبایی و ترمیم آن فعالیت دارد. وسایل و تجهیزات پزشكی در كلینیك داشت و نام او در فهرست پزشكان معروف بود. مرد پزشك وقتی فهمید خواهرم سنگ كلیه دارد، كارهای بستری او را در بیمارستان انجام داد كه اعتمادم به او بیشتر شد. او با خودروی بنز ای ۵۰۰ و خودروی سانتافه به كلینیك در رفت و آمد بود. حتی مرا دعوت به كار كرد كه ساعت كاری آنجا با من هماهنگ نبود و قبول نكردم.»


وی افزود: «مرد پزشك دلار دولتی می‌فروخت و مدعی بود پدرش می‌تواند سهمیه خودرو داخلی برای‌مان بگیرد. ۷۸ میلیون تومان بابت خرید دلار دادم و خواهرزاده‌ام بابت خرید پژو۲۰۶، ۱۴۰ میلیون تومان پرداخت. دلارها را نخرید و پولم را پس گرفتم و به خواهرزاده‌ام وعده امروز و فردا می‌داد. برای درمان ابروی شكسته‌ام، عمل جراحی چهار ساعته را انجام داد که بعد از مرخص شدن حالم بد شد و چهره‌ام به‌هم ریخت. او می‌گفت طبیعی است و باید مدتی بعد دوباره عمل كنم. دو پسر خواهرم كه ۱۹ و ۲۸ ساله بودند نیز ناهنجاری ظاهری گوش داشتند، برای ویزیت نزد او رفتند. پزشك هردو را جراحی كرد و ۳۰ میلیون تومان پول گرفت، اما گوش‌های‌شان دچار نقص شد و افسردگی گرفتند. او مدعی بود باید چند جراحی دیگر انجام دهند كه همین باعث شد از او شكایت كنیم.»

در ادامه تحقیقات افراد دیگری اعم از زن و مرد با حضور در پایگاه یكم پلیس آگاهی تهران از این متهم شكایت كردند. برخی به بهانه خرید دلار و خودرو گرفتار این پزشك شده و سرشان كلاه رفته بود. برخی هم برای جراحی پوست، زیبایی، كاشت مو، جراحی پلاستیک بینی و گوش، ابرو و تزریق ژل به كلینیك او در مرزداران رفته بودند که بعد از اقدامات درمانی، دچار آسیب و نقص‌های بدنی شده بودند. این در حالی بود که به طور ناگهانی كلینیك بسته و پزشك و دستیارانش ناپدید شده بودند. پلیس درباره پزشك جراح تحقیق كرد و پی برد که او پزشك واقعی نبوده، هویت یك پزشك معروف جراحی پوست و زیبایی را جعل كرده و جراحی‌های غیراصولی را انجام داده است.


چند روز پیش مرد پزشك ویكی از دستیارانش وقتی برای جراحی یک بیمار به کلینیک بازمی‌گشتند، شناسایی و بازداشت شدند. در بازرسی از مخفیگاه او یك قبضه سلاح و هشت تیر، مهرهای نظام‌پزشكی و سازمان‌های مختلف و ۹۴ عدد انواع مهر افراد، سازمان‌ها و نهادهای مختلف از جمله دانشگاه شهید بهشتی و قوه قضاییه كشف شد. متهمان اظهارات ضد و نقیضی را مطرح كردند. بررسی سوابق كیفری پزشك قلابی نشان می‌داد او سه بار سابقه كیفری و جعل داشته است. آخرین بار هم به سه سال حبس محكوم شده، اما در زمان اجرا ناپدید شده بود. سرانجام پزشك قلابی سكوتش را شكست و گفت: «دكترای مدیریت دارم و برای كسب پول بیشتر با جعل هویت یك پزشك معروف ایرانی كه در تهران مطب داشت، از سال گذشته از مردم به بهانه فروش دلار و خودرو كلاهبرداری كردم. از سوی دیگر جراحی بدون تخصص، باعث شد به ۶۰ بیمار آسیب وارد كنم. ابتدا جراحی‌ها را در خانه‌ام و بعد در كلینیك انجام می‌دادم و بابت آن پنج تا ۳۰ میلیون می‌گرفتم.»


سردار علیرضا لطفی، رئیس‌پلیس آگاهی تهران بزرگ در این‌باره به جام گفت: «با اعتراف این پزشك قلابی به جرایمش و همكاری دستیارش با او، تحقیقات برای دستگیری دیگر همدستان وی ادامه دارد. افرادی كه در دام این پزشك قلابی قرار گرفته‌اند می‌توانند با حضور در پایگاه یكم پلیس آگاهی تهران از او شكایت و پرونده‌های‌شان را پیگیری كنند. از مردم می‌خواهیم كه هنگام جراحی به پزشكان و كلینیك‌های مورد تایید وزارت بهداشت مراجعه كنند تا چنین مشكلاتی برای‌شان رخ ندهد.»

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.54706s, 18q