جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا / ۲۲۰ کشور و منطقه همچنان درگیر همه گیری

۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۱:۴۹ - کد خبر: 314685
جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و قربانیان کرونا / ۲۲۰ کشور و منطقه همچنان درگیر همه گیری

سلامت نیوز:شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تاکنون به ۱۸۸ میلیون و ۶۱۶ هزار و ۹۳ نفر رسیده، مرگ چهار میلیون و ۶۵ هزار و ۸۰۴ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده و همچنین تاکنون ۱۷۲ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۹۴۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته‌اند.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.


آمریکا با بیش از ۳۴.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۶۲۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

# نام کشور شمار مبتلایان شمار قربانیان
۱ آمریکا ۳۴ میلیون و ۸۰۷ هزار و ۸۱۳ ۶۲۳ هزار و ۴۳۵
۲ هند ۳۰ میلیون و ۹۴۶ هزار و ۷۴ ۴۱۱ هزار و ۴۳۹
۳ برزیل ۱۹ میلیون و ۱۵۲ هزار و ۶۵ ۵۳۵ هزار و ۹۲۴
۴ روسیه پنج میلیون و ۸۳۳ هزار و ۱۷۵ ۱۴۴ هزار و ۴۹۲
۵ فرانسه پنج میلیون و ۸۲۰ هزار و ۸۴۹ ۱۱۱ هزار و ۴۰۷
۶ ترکیه پنج میلیون و ۴۹۳ هزار و ۲۴۴ ۵۰ هزار و ۳۲۴
۷ انگلیس پنج میلیون و ۱۹۱ هزار و ۴۵۹ ۱۲۸ هزار و ۴۸۱
۸ آرژانتین چهار میلیون و ۶۸۲ هزار و ۹۶۰ ۹۹ هزار و ۶۴۰
۹ کلمبیا چهار میلیون و ۵۴۸ هزار و ۱۴۲ ۱۱۳ هزار و ۸۳۹
۱۰ ایتالیا چهار میلیون و ۲۷۳ هزار و ۶۹۳ ۱۲۷ هزار و ۸۰۸براساس این فهرست، هند نیز با آمار بیش از ۳۰.۹ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۹.۱ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است. پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۳۵ هزار و هند با بیش از ۴۱۱ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.


پس از آن‌ها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده‌اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تاکنون بیش از ۲۳۵ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۹۴ هزار نفر اعلام شده است.


همچنین روسیه با گذشتن از آمار ۱۴۴ هزار قربانی تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. پس از آن نیز انگلیس با آمار بیش از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت. به علاوه کشورهای ایتالیا بیش از ۱۲۷ هزار، کلمبیا بیش از ۱۱۳ هزار و فرانسه نیز بیش از ۱۱۱ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند.
همچنین آرژانتین با بیش از ۹۹ هزار، آلمان با بیش از ۹۱ هزار، ایران با بیش از ۸۶ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۱ هزار، لهستان با بیش از ۷۵ هزار، اندونزی با بیش از ۶۸ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۶۵ هزار، اوکراین با بیش از ۵۲ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۵۰ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده‌اند.


به گزارش ایسنا، براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۹ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای روسیه، فرانسه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، کلمبیا ،ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، اندونزی، مکزیک، اوکراین، آفریقای جنوبی، پرو، هلند، جمهوری چک، شیلی، فیلیپین، عراق، کانادا، بلژیک، سوئد، رومانی و بنگلادش نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
0.21521s, 18q