از امروز در کدام مناطق کشور دما کاهش می‌یابد؟

۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۱:۲۲ - کد خبر: 315101
از امروز در کدام مناطق کشور دما کاهش می‌یابد؟

سلامت نیوز:یک کارشناس سازمان هواشناسی به بررسی وضعیت جوی چند روز آینده کشور پرداخت.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از میزان،کبری رفیعی کارشناس هواشناسی در مورد آخرین وضعیت جوی کشور گفت: طی امروز و فردا در استان‌های گیلان و مازندران، اردبیل و ارتفاعات گلستان و شمال آذربایجان شرقی، مناطقی از جنوب سیستان و بلوچستان، کرمان هرمزگان، فارس و ارتفاعات زاگرس مرکزی در ساعات بعد از ظهر رگبار باران و گاهی رعد و برق وزش باد شدید موقتی را شاهد خواهیم بود.


این کارشناس هواشناسی گفت: در رزو‌های دوشنبه و سه شنبه انتظار داریم بیشتر مناطق کشور آسمان صاف باشد و فقط روز دوشنبه اردبیل و شرق آذربایجان شرقی و در روز سه شنبه اردبیل، گیلان، مازندران و شمال آذربایجان شرقی بارش پراکنده را شاهد خواهیم بود.


وی افزود: دمای هوا طی امروز و فردا در اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر بین ۴ تا ۸ درجه کاهش خواهد داشت.


وی گفت: از امروز تا اواسط هفته نیز در شمال شرق، جنوب شرق وبخش‌هایی از مرکز کشور وزش باد شدید در برخی نقاط سبب ریزش گرد و خاک کاهش کیفیت و دید افقی و حتی طوفان شن خواهیم بود.وی ادامه داد: این شرایط را طی امروز در استان‌های سمنان، خراسان رضوی و جنوبی، یزد و کرمان و از فردا در قم و استان مرکزی شاهد خواهیم بود.


رفیعی گفت: طی پنج روز آینده مناطق شرقی دریای عمان نیز مواج و متلاطم خواهد بود.


این کارشناس هواشناسی در پایان در مورد وضعیت آب و هوایی تهران گفت: تهران امروز صاف، گاهی همراه با وزش باد، حداقل دما امروز در تهران ۲۹ درجه و حداکثر دما ۴۰ درجه خواهد بود.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
4.93792s, 19q