یک پزشک در«سنت لوییس» تصاویر عکس برداری را به اشتراک گذاشته است که اهمیت واکسیناسیون کوویدـ‌۱۹ را آشکار می‌کند. دکتر "غسان کامل"، رئیس بخش آی‌سی‌یو در بیمارستان دانشگاه سنت لوییس در ایالت میسوری است.

مقایسه تاثیر کرونا بر ریه قبل و بعد از واکسیناسیون

سلامت نیوز: یک پزشک در«سنت لوییس»  تصاویر عکس برداری را به اشتراک گذاشته است که اهمیت واکسیناسیون کوویدـ‌۱۹ را آشکار می‌کند. دکتر "غسان کامل"، رئیس بخش آی‌سی‌یو در بیمارستان دانشگاه سنت لوییس در ایالت میسوری است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،دو تصویر عکس برداری که سازمان سلامت اس‌اس‌ام تهیه کرده و هر دو تصویر از افراد مبتلا اما یکی متعلق به فرد واکسینه شده و دیگری مربوط به فردی است که واکسینه نشده، تفاوت اثر ویروس بر ریه افرادی را نشان می‌دهد که از لحاظ واکسیناسیون شرایط متفاوتی دارند. ادامه مطلب را در این زمینه مطالعه کنید: 

  ریه‌های سفید

سفیدی که در ریه افراد واکسینه‌ نشده دیده می‌شود آسیب ناشی از ویروس است.این می‌تواند باکتری، مخاط یا ترشحات باشد. بیماران واکسینه ‌نشده‌ای که ریه آ‌ن‌ها در این تصاویر عکس برداری مشاهده می‌شود به احتمال زیاد به مراقبت قابل ‌توجهی نیازمندند. آن‌ها بی‌تردید دست‌کم به اکسیژن نیاز دارند. 

کرونای خفیف و یک استثنا

تصاویر عکس برداری مربوط به افراد واکسینه‌ شده  نشان می دهد بیماری‌شان اغلب چنان خفیف بوده است که نیاز پیدا نکرده‌اند به بیمارستان مراجعه کنند.برخی از آن‌ها هیچ علایمی ندارند یا ممکن است احساس کنند به سرماخوردگی معمولی مبتلا شده‌اند. تنها موارد استثنا شامل کسانی است که از پیش بیماری زمینه‌ای داشته‌اند یا به نقص سیستم ایمنی دچار بوده اند. 

 نکته مهم  درباره واکسن کرونا

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا جمعه گذشته، داده‌های جدیدی منتشر کرد که نشان می‌دهد افراد واکسینه ‌شده می‌توانند به همان میزان و سهولت افراد واکسینه ‌نشده، بیماری را منتشر کنند، هر چند به میزان چشمگیری در مقابل خطر ابتلا به نوع وخیم بیماری مصون‌اند.

همچنین دکتر "ریچل پرستی"، متخصص بیماری‌های مسری و عفونی در دانشگاه واشنگتن تاکید کرده است: «واکسن از شما محافظت می‌کند تا خیلی بدحال نشوید، اما بدانید (هم اکنون ) شما را از انتقال آن به دوستان مصون نمی‌کند.»

  تقویت ریه‌ها

«زدن ماسک»، «دوری از تجمع و ازدحام»، «تهویه مناسب» و «تمرین روزانه پرهوایی ریه» به عنوان چهار کلید طلایی برای محافظت از ریه در مقابله با حمله ویروس کرونا ست.   

بخور آب گرم موثرترین راهکار برای حفظ سلامتی ریه

بخور آب گرم در از بین رفتن ویروس هایی که در قسمت بینی و پشت حلق و سینوس ها قرار دارند، بسیار موثر است و از پیشرفت آن ها به سمت ریه ها و دستگاه گوارش همچون معده و روده جلوگیری می کند. بخور آب گرم بدون هیچ ماده افزودنی روزی سه یا چهار  بار در حفظ سلامتی ریه بسیار موثر است. 

 علایم درگیری ریه ها

«تعداد تنفس در دقیقه بالای ۲۶ تا ۳۰ تنفس»، «اکسیژن خون کمتر از ۹۰»، «تب بالای۵/۳۸همراه سرفه»، «ناتوانی در تنفس عمیق»، «تنگی نفس پیش روند»، «سی تی اسکن ریه» و «تیره شدن لب‌ها و زیر ناخن ها» از نشانه‌های درگیری ریه با ویروس کرونا برشمرده شده  است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =