سه‌شنبه ۲ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵

مردی که به اتهام سرقت از خانه تحت تعقیب قرار داشت، از طریق برگه جریمه پلیس راهور شناسایی شد و عاقبت به دام افتاد. این متهم مدت کوتاهی بعد از آزادی از زندان بار دیگر مرتکب جرم شده بود.

برگه جریمه دست سارق منزل را رو کرد

سلامت نیوز:  مردی که به اتهام سرقت از خانه تحت تعقیب قرار داشت، از طریق برگه جریمه پلیس راهور شناسایی شد و عاقبت به دام افتاد. این متهم مدت کوتاهی بعد از آزادی از زندان بار دیگر مرتکب جرم شده بود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه شرق، روز بیستم خردادماه پرونده‌ای مبنی بر سرقت منزل از طریق کلانتری 163 ولنجک به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران ارجاع داده شد. شاکی در تحقیقات به‌عمل‌آمده اظهار کرد: حدود ساعت 5 و نیم تا 7 و نیم بیستم خردادماه سارق یا سارقان وارد منزل من و مادرم واقع در زعفرانیه شدند و اموالی از قبیل تلفن‌ همراه، لپ‌تاپ، اسکنر، کیف پول، فشارسنج و... را به ارزش تقریبی یک میلیارد ریال به سرقت بردند.
کارآگاهان برای تحقیق درباره این دزدی به محل سرقت رفتند و با بررسی تخصصی آنها مشخص شد سارق یا سارقان از طریق دیوار منزل وارد حیاط شده و پس از تخریب پنجره آشپزخانه به داخل آپارتمان رفته و اقدام به سرقت اموال کرده‌اند. در ادامه بررسی محل سرقت تعدادی دوربین مداربسته مشرف به منزل شاکی شناسایی و با اخذ فیلم‌ها و بازبینی آنها مشخص شد مردی با یک دستگاه خودروی پژو 405 مشکی‌رنگ به محل سکونت شاکی مراجعه و پس از گذشت زمانی کوتاه با دردست‌داشتن یک چمدان و یک ساک دستی به‌ سمت خودروی خود رفته و محل را ترک کرده است.
با سرنخ‌های به‌دست‌آمده رد پای سارق کشف و مشخص شد او پس از سرقت به سمت منطقه شوش رفته است. در ادامه پس از به‌کارگیری شیوه‌های نوین کشف جرم هویت سارق به نام یوسف به دست آمد و پی‌جویی‌های کارآگاهان معطوف به دستگیری او شد.
یافته‌های پلیس حکایت از آن داشت که یوسف چند ماه قبل اقدام به خرید یک دستگاه خودروی پژو 405 مشکی کرده و در واقع با خودروی خودش به محل سرقت رفته است. در تصاویر به‌دست‌آمده بخشی از پلاک این اتومبیل توسط کارآگاهان شناسایی و در ادامه معلوم شد این خودرو در روز سرقت در منطقه شوش از سوی مأموران پلیس راهور جریمه شده است. اقدامات انجام‌شده به مقام قضائی گزارش و دستور توقیف خودرو اخذ شد. در نهایت متهم حین تردد با خودرو شناسایی و دستگیر شد و برای ادامه تحقیقات به پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران انتقال یافت. متهم ابتدا در بازجویی‌ها منکر سرقت از منزل شاکی شد و گفت در شب حادثه اصلا در آن محل حضور نداشت و او را به‌اشتباه دستگیر کرده‌اند. این فرد پس از مواجهه با تصاویر و ادله به‌دست‌آمده درحالی‌که در بن‌بست قرار گرفته بود و راهی برای شانه‌ خالی‌کردن از زیر بار اتهام نداشت، لب به سخن گشود و ضمن اعتراف به جرمش گفت: چند روز قبل از سرقت با خودروی دیگری تصادف کردم و خسارت دیدم. من به‌تازگی از زندان آزاد شده بودم و نیاز مبرم به پول داشتم اما منبع درآمدی نداشتم به‌همین‌دلیل تصمیم گرفتم دزدی کنم و از این طریق مشکل مالی خودم را حل کنم. این‌گونه بود که شب حادثه به خانه شاکی رفتم و دست به سرقت زدم و اموال مسروقه را فروختم.
سرهنگ کارآگاه سعید دالوند، رئیس پایگاه یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ با تأیید این خبر گفت: پرونده به همراه متهم به شعبه 10 دادسرای ناحیه یک ارسال شد و متهم به‌ منظور شناسایی مالخر و دیگر همدستان احتمالی وی در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفت.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
0 + 0 =