مادران پس از ۱۲هفته بارداری می توانند واکسن کرونا دریافت کنند

۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۳:۳۶ - کد خبر: 316661
مادران پس از ۱۲هفته بارداری می توانند واکسن کرونا دریافت کنند

سلامت نیوز:معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل گفت: مادران باردار از سه ماهه دوم بارداری می توانند واکسن کرونا دریافت کنند و تاکید شده که واکسن سینوفارم تنها واکسن مجاز برای بانوان باردار در ایران است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا؛ دکتر مصطفی جوانیان بیان کرد: تزریق واکسن برای کلیه مادران بارداری که سن بیشتر از ۳۵ سال دارند انجام می شود بنابراین این مادران می توانند با مراجعه به مراکز بهداشتی تحت پوشش خود با ارائه مدارک در ارتباط با بارداری واکسن کرونا را دریافت کنند.


وی افزود: مادران بارداری که خود یا همسر عضو کادر بهداشت و درمان هستند و یا کسانی که دیابت، فشارخون یا ضعف سیستم ایمنی دارند نیز می توانند واکسن کرونا را در زمان بارداری دریافت کنند.


دکتر جوانیان از کلیه مادران باردار دعوت کرد که برای تزریق واکسن به مراکز بهداشت تحت پوشش خودشان مراجعه تا واکسن کرونا را دریافت کنند.


شهروندان برای دریافت واکسن کرونا بر اساس زمانبندی اعلامی از طریق پیامک ها مراجعه کنند
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان کرد: گروه های سنی مجاز برای دریافت واکسن در محل های مورد نظر در بابل تجمع نکنند ، گروه های سنی بعد از دریافت پیامک تزریق واکسن به مراکز تعیین شده در این شهرستان مراجعه کنند چرا که بدون هماهنگی باعث ازدحام و شیوع ویروس کرونا خواهد شد.


وی بیان داشت: علاوه‌ بر تمامی مراکز بهداشت روستایی و شهری، دو مرکز تجمیعی در مصلای جمعه و سالن ورزشی دانشگاه علوم پزشکی بابل و یک مرکز خودرویی در پارک پردیس واقع در جاده قدیم آمل به بابل آماده ارائه خدمات واکسیناسیون هستند تا دسترسی مردم راحت‌تر باشد.


وی افزود: واجدین شرایط دریافت واکسن می‌توانند برای دسترسی واکسن به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند و ثبت‌نام کنند.


جوانیان بیان داشت: انتظار می رود تنها گروه های سنی مشخص شده با ارسال پیامک مراجعه کنند چرا که در حال‌ حاضر متأسفانه بیشتر مراجعه حضوری دارند و این باعث شده ما تجمع را داشته‌ باشیم و در این تجمعات متأسفانه امکان ابتلای افراد به کرونا هست.


وی اظهار داشت: کسانی که آشنا با فضای مجازی نیستند به مراکز بهداشتی منطقه سکونت در شهر یا روستا مراجعه کنند و واکسن خودشان را دریافت کنند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل بیان کرد: شهروندان می توانند سوالهای مربوط به واکسن را از شماره های ۳۲۳۶۱۰۴۵ و ۳۲۳۳۲۸۷۶ و همچنین داخلی ۳۵۰۲-۰۱۱ مربوط به سالن دانشگاه علوم پزشکی بابل بپرسید.


تاکنون حدود ۲۰۰ هزار دز واکسن کرونا در بابل تزریق شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.05655s, 20q