وقتی با سویه‌ای از ویروس کرونا مواجه‌ایم که تا225 درصد قدرت سرایت بیشتری دارد و می‌تواند به جای دونفر، 10 نفر را مبتلا کند، هیچ تردیدی نیست که باید به سمت قرنطینه هوشمند و اعمال محدودیتهای جدی با نظارت دقیق حرکت کنیم؛ تا روزی که حداقل بیش از 70 درصد جمعیت کشور واکسینه شوند.

نیاز اورژانسی به «قرنطینه هوشمند»

سلامت نیوز: وقتی با سویه‌ای از ویروس کرونا مواجه‌ایم که تا225 درصد قدرت سرایت بیشتری دارد و می‌تواند به جای دونفر، 10 نفر را مبتلا کند، هیچ تردیدی نیست که باید به سمت قرنطینه هوشمند و اعمال محدودیتهای جدی با نظارت دقیق حرکت کنیم؛ تا روزی که حداقل بیش از 70 درصد جمعیت کشور واکسینه شوند.


اشاره مستقیم رهبر انقلاب به قرنطینه هوشمند
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان، کم‌کاری‌های متولیان بهداشت طی یک‌سال و نیم اخیر در کنار خستگی و بی‌خیالی گروهی از مردم نسبت به پروتکل‌های بهداشتی، سبب شد تا رهبر معظم انقلاب بار دیگر شخصا به صورت مستقیم درباره وضعیت این بیماری نظراتشان را بیان کنند؛ نظراتی که این‌بار صریح‌تر از قبل بود و در آن علاوه بر تاکید بر تسریع در واکسیناسیون عمومی، به قرنطینه نیز اشاره شد: «واکسیناسیون عمومی مسئله‌ بسیار مهمّی است که حتماً بایستی انجام بگیرد. و قرنطینه هوشمند.  من شنیدم که بعضی از کشورهای غربی که توانسته‌اند کنترل کنند تلفات را و خب تلفاتشان نسبت به ما کمتر است -ابتلائشان هم کمتر است- در عین حال آن چنان مرز را محکم بسته‌اند که به [کشور] همسایه‌شان، که آن هم یک کشور پیشرفته‌ای است لکن خب ابتلا در آن‌جا زیاد است، هیچ امکان رفت‌ و ‌آمد نیست، یعنی مراقبت می‌کنند. ما خب در زمینه‌ رعایت مرزهای کشور و دقّت در ورود انواع جدید بیماری به کشور - این بیماری یا بیماری‌های دیگر- بایستی خیلی مراقبت بکنیم
 و ای