وزیر بهداشت:

واکسن فخرا از واکسن‌های خوب و باکیفیت است

۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۱:۲۳ - کد خبر: 317605
واکسن فخرا از واکسن‌های خوب و باکیفیت است

سلامت نیوز:وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه واکسن فخرا از واکسن‌های خوب و باکیفیت است، گفت تولیدات داخلی واکسن کرونا در مراکز انستیتو پاستور، رازی، سیناژن، برکت و واکسن فخرا این اطمینان را می‌دهد که در آینده واکسیناسیون با واکسن داخلی انجام شود.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از وبدا، بهرام عین‌اللهی در مراسم آغاز فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی فخرا که امروز و با حضور امیر سرتیپ آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح برگزار شد، گفت: از سردار آشتیانی وزیر دفاع و همه دوستانی که در این مراسم شرکت کردند و همچنین از دانشمندان وزارت دفاع که انصافا در همه عرصه‌ها موفق بودند، تشکر می‌کنیم. به لطف خدا با مجموعه فعالیت‌هایی که در کشور انجام شده برای آینده هیچگونه نگرانی نداریم، امروز ما در ۵ مرکز تولید واکسن را با انواع پلتفرم‌های موجود در دنیا داریم که این موضوع، امنیتی را برای آینده کشور ایجاد می‌کند.


عین‌اللهی با اشاره به اینکه ویروس کرونا در یک سال و نیم گذشته خانواده‌های بسیاری را در کشور ما داغدار کرد، اما همزمان دانشمندان به ویژه دکتر فخری زاده احساس وظیفه کردند و در این عرصه وارد شدند و با تلاش‌های شبانه روزی، امروز این موفقیت حاصل شد، مطرح کرد: ان شاالله با تولیداتی که خواهند داشت برای آینده کشور موثر خواهند بود. همانطور که ما همیشه در وزارت بهداشت شعار می‌دهیم، سلامت مردم برای ما بسیار اهمیت دارد.


وی با بیان اینکه امروزه در مساله کرونا، سلامت مردم، عمدتا با واکسیناسیون محقق خواهد شد، گفت: در تمام مطالعاتی که در دنیا و در کشور خودمان انجام شده، ثابت شده که واکسیناسیون تنها راه حل مبارزه با ویروس‌ها است. در برهه ای به دلیل ضرورتی که در تسریع واکسیناسیون مردم وجود داشت مجبور به واردات واکسن شدیم و امروزه با واردات زیادی که انجام دادیم، واکسیناسیون در کشور به سرعت در حال انجام است.


وزیر بهداشت ادامه داد: تولیدات داخلی ما در مراکز انستیتو پاستور، رازی، سیناژن، برکت و واکسن فخرا این اطمینان را به ما می دهد که ان شاالله در آینده واکسیناسیون را با واکسن داخلی انجام دهیم. امروز این اطمینان را می دهم که واکسن فخرا یکی از واکسن های بسیار خوب و باکیفیت بالا است. از عزیزانمان در معاونت غذا و دارو تشکر می‌کنم که با دلسوزی خیلی ویژه به صورت شبانه روزی همگام با مراکز تولید واکسن، زحمت کشیده و کنترل کیفی می کنند.


وی با بیان اینکه به واکسن های داخلی خود اطمینان داریم، اظهار کرد: همه شاهد بودیم که مقام معظم رهبری از واکسن ایرانی استفاده کردند که این برای ما یک افتخار بسیار بزرگ است؛ بنابراین با اطمینانی که مقام معظم رهبری به وزارت بهداشت و مجموعه دانشمندان ایرانی دارند با افتخار اعلام می‌کنیم که بهترین واکسن را در کشور تولید خواهیم کرد و ان شاالله با افزایش تولید و صنعتی کردن تولیدها در آینده دیگر نیازی به واردات واکسن نخواهیم داشت.


عین‌اللهی خاطرنشان کرد: مجددا از همه عزیزان در وزارت دفاع که یک سال و نیم تلاش شبانه روزی کردند، تشکر می کنم و ان شاالله خداوند اجر فراوانی به این عزیزان دهد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.19521s, 19q