نتایج تازه‌ترین بررسی‌های دانشمندان، نشان می‌دهد که واکسن کرونا موجب افزایش خطر سقط جنین در زنان باردار نمی‌شود.

واکسن کرونا خطر سقط جنین را در زنان باردار افزایش نمی‌دهد

سلامت نیوز:نتایج تازه‌ترین بررسی‌های دانشمندان، نشان می‌دهد که واکسن کرونا موجب افزایش خطر سقط جنین در زنان باردار نمی‌شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، بر اساس یک مطالعه جدید، زنان بارداری که حداقل یک دوز واکسن کووید -۱۹ دریافت کرده‌اند، نسبت به همتایان واکسینه نشده خود، در معرض سقط جنین نیستند.


به گزارش نیویورک تایمز،در این مطالعه که در جاما منتشر شد، محققان پیوند ایمنی واکسن کرونا را در  ۱۰۵۴۴۶ زن را از ۱۵ دسامبر ۲۰۲۰ تا ۲۸ ژوئن ۲۰۲۱ مورد بررسی قرار دادند. از این تعداد، ۱۳هزار و ۱۶۰ مورد سقط جنین رخ داد در حالی که ۹۲ هزار و ۲۸۶ بارداری همچنان ادامه داشت.


در بین زنان، ۱۴.۳ درصد حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت کردند. این تیم زنان شش تا ۱۹ هفته بارداری را مورد بررسی قرار داد و تاریخ شاخص را آخرین روز دوره نظارت چهار هفته‌ای تشخیص داد.


آن‌ها دریافتند که زنان در ۸ درصد از حاملگی‌های در حال انجام و ۸.۶ درصد از سقط جنین، ۲۸ روز قبل از تاریخ شاخص، واکسن کووید -۱۹ دریافت کرده‌اند. علاوه بر این، نسبت زنان در سنین ۳۵ تا ۴۹ سال که سقط جنین داشتند، بیشتر از نسبت بارداری‌های جاری در آن گروه سنی (۳۸.۷ درصد در مقابل ۲۲.۳ درصد) بوده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =