اطلاع رسانی تبلیغاتی

قارچ سیاه چگونه ما را نابود میکند؟!

۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۳:۵۷ - کد خبر: 318276
قارچ سیاه چگونه ما را نابود میکند؟!

سلامت نیوز: کروناویروس جدید اخیراً با دو عفونت قارچی جدی مرتبط شده است:

  • آسپرژیلوز ریوی مرتبط با COVID-19
  • موکومیکوز همراه با) COVID-19 CAM).

یک مطالعه در سال 2021 نشان داد که بیش از 47،000 مورد CAM در تنها سه ماه در هند گزارش شده است. و با گسترش نوع دلتا در سراسر جهان، گزارش ها نشان می دهد که تعداد موارد احتمالاً بسیار بیشتر است. به همین دلیل شما می توانید برای دوری از مکان های عمومی و دریافت اطلاعات بیشتر در این امر مهم، از ویزیت پزشک در منزل توسط دکتر متخصص استفاده کنید.

آسپرژیلوز و موکورمیکوز ، که اغلب به اشتباه از آن با عنوان " قارچ سیاه " یاد می شود ، قبل از COVID-19 وجود داشته است ، اگرچه نادر است و عمدتاً افراد مبتلا به بیماریهای شدید مانند پیوند مغز استخوان یا لوسمی میلوئید حاد را تحت تأثیر قرار می دهد.

CAPA و CAM چیست؟

CAPA و CAM عفونت های فرصت طلب ثانویه ای هستند که توسط قارچ ها در بیماران مبتلا به COVID-19 شدید ایجاد می شوند. به گفته آرام ، این عفونت ها فرصت طلب تلقی می شوند زیرا در افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند یا دچار آسیب ریوی مانند سندرم پریشانی حاد تنفسی شده اند شایع تر است.

چگونه یک فرد به CAPA و CAM آلوده می شود؟

قارچ ها ، به ویژه اسپورهای آسپرژیلوز ، در همه جای محیط یافت می شوند: می توان آنها را در خاک یافت ، مواد گیاهی ، گیاهان ، هوا ، غذا و آب را تجزیه کرد. به گفته آرام ، آسپرژیلوز (که حتی در گرد و غبار خانه یافت می شود ، مصالح ساختمانی - علاوه بر خاک ، گیاهان ، غذا و آب) تقریباً 10 برابر بیشتر از قارچهای مخاطی مرتبط با موکورمیکوزیس (که در محیط نیز یافت می شوند - مانند خاک و مواد آلی در حال پوسیدگی) شیوع بیشتری دارد. هر روز با آنها سرکار داریم، و به عنوان افراد دارای ایمنی ، ما معمولاً مشکلی با آن نداریم. "

این هاگ ها می توانند به چند طریق وارد بدن شوند: با استنشاق آنها ، بلع آنها در غذا یا داروها ، یا ورود اسپورها به زخم ها و آلودگی آنها. استنشاق رایج ترین راه تماس با این قارچ ها است که باعث عفونت سیستمیک می شود

افراد سالم معمولاً می توانند این هاگ ها را از بدن پاک کنند. این مشکل زمانی ایجاد می شود که یا سیستم دفاعی بدن ما ضعیف شده باشد ، یا به دفاعی طبیعی انسان در بافت ها یا ریه ها آسیب وارد شود-به عنوان مثال ، با عفونت COVID-19 که می تواند باعث گسترش عفونت شود.

باورهای غلط قارچ سیاه

  • اصطلاح " قارچ سیاه " توسط مردم برای توصیف موکورومیکوز استفاده شده است. با این حال ، به گفته جی آرام ، MD ، Global Global Lead Lead ، Anti Infectives at Pfizer ، قارچ سیاه در واقع یک گروه متفاوت از قارچ است که با CAPA یا CAM ارتباط ندارد. به جای قارچ سیاه ، جامعه پزشکی ترجیح می دهد از " قارچ های مخاطی " استفاده کند.
  • یکی دیگر از تصورات غلط رایج CAPA و CAM این است که آنها مسری هستند. جی آرام می گوید: "این یک باور غلط است" "این عفونت ها به دلیل قرار گرفتن در معرض قارچ های قارچی - عمدتا در هوا ایجاد می شوند. مردم این اسپورها را تولید نمی کنند و نمی توانند آنها را به دیگران منتقل کنند
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
7.15658s, 20q