علت درد پاشنه بعد از ورزش

۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۲:۳۲ - کد خبر: 318288
علت درد پاشنه بعد از ورزش

سلامت نیوز:دویدن، ورزش رایجی است که برخی اوقات می تواند باعث ایجاد درد در پاشنه شود. چند عامل مختلف دیگر هم می تواند منجر به درد پاشنه پا شود.

به گزارش هلث لاین، در ادامه اقدامات پیشگیری کننده برای بروز درد پاشنه و درمان های موثر در صورت بروز آن توضیح داده می شود.

علت‌ها

استفاده بیش از حد یا کاهش دامنه حرکتی مچ پا

وزن زیاد

صافی کف

التهاب فاسیای کف پا (فاسیا رباط ضخیم کف پاست )

علایم

شایع ترین علامت فاسیت پلانتار درد در پاشنه پا و برخی اوقات قوس پاست. این درد به طور معمول خفیف شروع می شود و افراد اغلب آن را هنگام بیرون آمدن از رختخواب،هنگام صبح و پس از نشستن طولانی مدت احساس می کنند.

چگونه درد پاشنه پا بعد از دویدندرمان می شود؟

چندین روش برای درمان درد پاشنه پا وجود دارد. در صورت درمان زودهنگام علایم درمان های خانگی موثرتر هستند، از جمله: استراحت کنید از هرگونه فعالیت دیگری که باعث درد می شود برای مدتی فاصله بگیرید.

تا زمان فروکش نکردن علایم فعالیت ها را شروع نکنید. برای تسکین درد و افزایش انعطاف پذیری دو تا سه بار در روز به مدت حداقل 5 دقیقه هر جلسه تمرینات کششی مربوط به پا و ساق را به ملایمت انجام دهید.

برای کاهش درد و التهاب چند بار در روز به مدت 20 دقیقه از کیسه یخ روی پاشنه استفاده کنید. یخ را سه یا چهار بار در روز به مدت حدود 15 دقیقه روی پاشنه بمالید.

ترجمه از روزنامه خراسان

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
13.90768s, 19q