رئیس گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: کودکان از سه سالگی به بعد روزانه یک عدد تخم مرغ مصرف کنند.

کودکان 3سال به بالا روزانه یک تخم مرغ بخورند

سلامت نیوز: رئیس گروه بهبود تغذیه معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان همدان گفت: کودکان از سه سالگی به بعد روزانه یک عدد تخم مرغ مصرف کنند.

به گزارش سلامت نیوز، آرزو کاوه ای در گفتگو با سیناپرس همدان، اظهار کرد: کودکان منابع محدودی را در رژیم غذایی خود دریافت می کنند بنابراین تخم مرغ بهترین منبع انواع پروتئین برای کودکان محسوب می شود.

وی افزود: مادران از هشت ماهگی به بعد می توانند به کودکانشان تخم مرغ بدهند و تا دو سالگی به صورت یک روز درمیان زاین  غذغای مقوی مصرف شود، اما از سه سالگی به بعد روزانه یک عدد تخم مرغ در رژیم غذایی کودک می توان گنجاند. همچنین باتوجه به اینکه تخم مرغ حاوی ویتامین کولین بوده؛ برای مادران باردار و شیرده بسیار مناسب  و مفید است.

وی به نحوه طبخ تخم مرغ اشاره کرد و گفت: تخم مرغ در رژیم غذایی ایرانیان وجود داشته و بهترین نحوه مصرف آن به صورت آبپز است؛ همچنین به طور متوسط هر فرد باید روزانه یک عدد تخم مرغ در رژیم غذایی خود داشته باشد.

این کارشناس تغذیه به اهمیت ارزش غذایی تخم مرغ اشاره کرد و گفت: تخم مرغ بهترین پروتئین را در بین مواد غذایی به خود اختصاص داده همچنین  غذاهای متنوعی را می توان با تخم مرغ تهیه کرد. از سوی دیگر هر یک عدد تخم مرغ برابر 30 گرم انواع گوشت است در حالیکه کیفیت پروتئین تخم مرغ از انواع گوشت ها بالاتر است.

وی با بیان اینکه در تخم مرغ انواع ویتامین ب1، ب2، ب3، ب6، ب12 وجود دارد، تصریح کرد: در تخم مرغ همچنین انواع منیزیم، آهن، سلنیوم، پتاسیم، سدیم و فسفر وجود دارد همچنین وجود ویتامین کولین در تخم مرغ برای خانم های باردار و شیرده بسیار مفید است.

کاوه ای به باورهای غلط در مورد تخم مرغ اشاره کرد و افزود: کلسترول موجود در تخم مرغ باعث افزایش کلسترول نمی شود البته به شرط اینکه تخم مرغ به صوت آبپز مصرف شود چرا که در صورت طبخ تخم مرغ به صورت نیمرو، به علت روغن مصرفی برای تهیه نیمرو موجب افزایش کلسترول خون می شود.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =