کمبود آهن خطر بیماری های قلبی را افزایش می‌دهد

۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۰:۰۰ - کد خبر: 319000
کمبود آهن خطر بیماری های قلبی را افزایش می‌دهد

سلامت نیوز:محققان آلمانی دریافتند که آهن برای سلامتی بسیار مهم است و مقدار کم آن در رژیم غذایی ممکن است منجر به بیماری قلبی شود.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، به گفته محققان دانشگاه پزشکی هامبورگ آلمان، وجود میزان کافی آهن در رژیم غذایی می‌تواند از یک مورد از هر ۱۰ مورد جدید ابتلاء به بیماری قلبی در افراد میانسال پیشگیری کند.


به گزارش مدیسن نت،دکتر بندیکت شراگ، سرپرست تیم تحقیق، می‌گوید: یافته‌های ما نشان می‌دهد که کمبود آهن ممکن است هدف مناسبی برای اقدامات پیشگیرانه در جمعیت عمومی باشد.


به گفته شراگ، ارتباط بین فقر آهن و بیماری قلبی مشخص نیست، اما آهن برای ایجاد تعادل در بدن و متابولیسم انرژی ضروری است که می‌تواند یک ارتباط بالقوه باشد.


او افزود: افرادی که کمبود آهن دارند معمولاً به اندازه کافی از مواد معدنی در رژیم غذایی خود استفاده نمی‌کنند یا نمی‌توانند آهن دریافتی خود را فرآوری کنند.
غذا‌های غنی از آهن شامل گوشت، مرغ، تخم مرغ، غذا‌های دریایی از جمله ماهی تن، صدف و میگو و سبزیجاتی مانند اسفناج و سیب زمینی شیرین و لوبیا هستند. سایر منابع غذایی خوب شامل نان و ماکارونی غنی شده و میوه‌هایی مانند توت فرنگی و هندوانه است.


مطالعات قبلی نشان داده بود که بیماران مبتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی با فقر آهن بیشتر از دیگران در بیمارستان بستری می‌شوند یا می‌میرند.
به گفته محققان، فقر آهن با ۲۴ درصد افزایش خطر ابتلاء به بیماری‌های قلبی، ۲۶ درصد افزایش خطر مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی عروقی و ۱۲ درصد افزایش خطر مرگ به هر علتی همراه است.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
1.86109s, 19q