یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰
کد خبر: 319218

این نرمش‌ها را حداقل دو بار در هفته انجام دهید. قبل از شروع بهتر است 5 دقیقه بدن خود را گرم کنید، مثلا آهسته راه بروید. لباس مناسبی بپوشید و در کنار خود بطری آب بگذارید تا آب بدن‌تان کم نشود. اگر محدودیت حرکتی یا پرهیز پزشکی دارید، حتما آن‌ها را رعایت کنید.

3 نرمش آسان برای حفظ تعادل سالمندان

سلامت نیوز: این نرمش‌ها را حداقل دو بار در هفته انجام دهید. قبل از شروع بهتر است 5 دقیقه بدن خود را گرم کنید، مثلا آهسته راه بروید. لباس مناسبی بپوشید و در کنار خود بطری آب بگذارید تا آب بدن‌تان کم نشود. اگر محدودیت حرکتی یا پرهیز پزشکی دارید، حتما آن‌ها را رعایت کنید.


 
راه رفتن به پهلو
به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،بایستید، پاها را کنار هم قرار دهید و زانوها کمی خم باشد. آهسته و کنترل‌ شده یک گام به پهلو بردارید. سپس پای دیگر را در کنار آن قرار دهید. از ایجاد ضربه به لگن هنگام گام برداشتن خودداری کنید. 10 گام در هر سمت بردارید یا از یک سمت اتاق به سمت دیگر بروید.


 
حرکت ساده متقاطع
این حرکت عبارت است از راه رفتن به پهلو با بردن پا از روی پای دیگر. با بردن پای راست از روی پای چپ شروع کنید. سپس پای چپ را برای ملحق شدن به دیگری حرکت دهید. پنج گام در هر سمت بردارید. می توانید دست خود را برای حفظ تعادل بیشتر روی دیوار بگذارید. هرچه گام کوچک‌تر باشد، تاثیر بیشتری در تقویت تعادل شما دارد.


 
حرکت پاشنه به شست پا
صاف بایستید، پاشنه راست خود را مستقیم جلوی شست پای چپ خود روی زمین قرار دهید. سپس با پاشنه چپ هم این کار را انجام دهید (مانند بازی گردوبشکن). در تمام مدت به سمت جلو نگاه کنید. می‌توانید دست خود را برای حفظ تعادل بیشتر روی دیوار بگذارید و به مرور از دیوار فاصله بگیرید. سعی کنید حداقل پنج گام بردارید.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =