پسر، طراح نقشه قتل پدر و نامادری | اجساد در قنات کشف شدند

۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۰:۳۲ - کد خبر: 319787
پسر، طراح نقشه قتل پدر و نامادری | اجساد در قنات کشف شدند

سلامت نیوز: اجساد زوج گمشده که به ضرب گلوله به قتل رسیده بودند در اعماق قنات خشکیده پیدا شد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری، مرد جوان وقتی فهمید که پدرش ازدواج مجدد کرده و قصد دارد بخشی از زمین‌های کشاورزی‌اش را به نام همسر دومش بزند، نقشه قتل آنها را کشید و با اجیر کردن ۳ آدمکش دست به جنایتی هولناک زد.

شهریور سال گذشته مرد جوانی نزد مأموران پلیس شهرستان داراب رفت و خبر از ناپدید شدن پدر و نامادری‌اش داد. او گفت: پدر و نامادری‌ام در روستایی حوالی داراب زندگی می‌کنند و پدرم وضع مالی خوبی دارد. آنها روز گذشته برای انجام کاری به شهر رفته بودند و آخرین بار که با پدرم تماس گرفتم، در راه بازگشت به روستا بودند اما پس از آن ناپدید شدند. او ادامه داد: وقتی چند ساعت گذشت و از پدرم خبری نشد، خودم را به خانه آنها رساندم اما در آنجا هم نبودند و معلوم نیست چه اتفاقی برایشان رخ داده است.

با اظهارات مرد جوان نام مرد ۶۹ ساله و همسر ۵۹ ساله‌اش در فهرست افراد گمشده قرار گرفت و تحقیقات برای پیدا کردن ردی از آنها آغاز شد اما ماه‌ها جست‌وجوی گسترده پلیس برای یافتن ردی از آنها به نتیجه‌ای نرسید.

دستگیری یک مظنون

یک‌سال از این ماجرا گذشته و تحقیقات برای یافتن سرنوشت زوج گمشده ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان پلیس آگاهی به اطلاعات مهمی در این پرونده دست یافتند. بررسی‌ها نشان می‌داد که مرد جوانی به نام امیر از سرنوشت زوج گمشده خبر دارد و حتی در بین دوستانش بیان کرده که آنها به قتل رسیده‌اند. کارآگاهان برای پی بردن به حقیقت، جست‌وجو برای دستگیری امیر را آغاز کردند. آنها با شناسایی محل زندگی این مرد، او را دستگیر کردند اما مرد جوان پس از انتقال به اداره آگاهی مدعی شد که هیچ اطلاعی از سرنوشت زوج گمشده ندارد و اصلا آنها را نمی‌شناسد.

نقشه جنایت

ماموران مطمئن بودند که امیر راز مهمی در سینه دارد. به همین دلیل تحقیقات از او را ادامه دادند تا اینکه در نهایت مرد جوان پرده از نقشه قتل این زوج برداشت. او گفت: شهریور سال ۹۹ یکی از دوستانم سراغ من آمد و گفت که از سوی فرزند یک زوج میانسال برای کشتن این زوج اجیر شده است. او مدعی شد که تا حالا ۲ نفر دیگر را برای انجام این کار پیدا کرده است و خواست که من هم با آنها همکاری کنم اما من با اینکه از نقشه آنها باخبر بودم، نقشی در این ماجرا نداشتم. فقط می‌دانم که آنها قصد داشتند این زوج را به قتل برسانند اما نمی‌دانم کی و چگونه این نقشه را اجرا کردند.

پسر؛ طراح نقشه قتل پدر

با اطلاعاتی که مرد جوان در اختیار پلیس قرار داد، ۳ قاتل اجیر شده شناسایی و به همراه پسر مقتولان که طراح این نقشه بود، یکی پس از دیگری دستگیر شدند. آنها به اداره آگاهی منتقل شدند و در جریان بازجویی‌ها اسرار قتل زوج میانسال را فاش کردند.

در تحقیق از متهمان معلوم شد که یکی از مقتولان (مرد ۶۹ ساله) وضع مالی خوبی داشته و همراه همسرش در روستایی حوالی داراب زندگی می‌کردند تا این که مدتی قبل همسرش فوت شد. پس از آن مرد ۶۹ ساله مدتی تنها زندگی کرد تا این که بدون این که فرزندانش را در جریان قرار دهد، تصمیم به ازدواج مجدد گرفت. او با زنی که برای انجام کارهای نظافت به خانه‌اش می‌رفت ازدواج کرد و وقتی خبر ازدواج او به گوش پسر بزرگش رسید، باعث عصبانیت او شد. این اما پایان ماجرا نبود، چرا که مدتی بعد مرد ۶۹ ساله تصمیم گرفت سند بخشی از زمین‌های کشاورزی‌اش را به نام همسر دومش بزند. او می‌خواست مطمئن شود که بعد از مرگش، همسر دومش زندگی خوبی خواهد داشت، اما این تصمیم او عصبانیت پسر بزرگش را بیشتر کرد و باعث شد وی نقشه قتل پدر و نامادری‌اش را کشیده و برای انجام این کار آدمکش اجیر کند.

یکی از قاتلان اجیر شده به کارآگاهان گفت: من و پسر مقتول دوست بودیم تا این که یک روز او نزد من آمد و تعریف کرد که چه اتفاقی در زندگی پدرش افتاده و خواست که او و همسرش را به قتل برسانم. وی ادامه داد: پیشنهاد دوستم وسوسه‌کننده بود و آن را قبول کردم اما به تنهایی نمی‌توانستم این جنایت را مرتکب شوم. این بود که نزد ۳ نفر از دوستانم رفتم و نقشه قتل را با آنها در میان گذاشتم و درنهایت ۲ نفر از آنها حاضر شدند برای کشتن زوج میانسال با من همدست شوند.

کمین در جاده

متهم گفت: برای اجرای این نقشه، یک قبضه کلت کمری تهیه کردم. بعد منتظر ماندیم تا اینکه باخبر شدیم زوج میانسال برای انجام کاری به شهر رفته‌اند و در مسیر بازگشت به روستا هستند. من و همدستانم در مسیر برگشت آنها کمین کردیم و وقتی ماشین‌شان نزدیک شد، راه را مسدود و ماشین را متوقف کردیم. بعد با تهدید اسلحه این زوج را دزدیدیم و راهی روستای نره‌شهر شدیم. در آنجا قناتی خشکیده بود که حدود ۸ متر عمق داشت. وقتی به آنجا رسیدیم، هر دوی آنها را به ضرب گلوله به قتل رساندیم و اجسادشان را داخل قنات انداختیم و روی آنها خاک ریختیم تا هرگز اجسادشان پیدا نشود.

به‌گفته سرهنگ کاووس حبیبی، رئیس پلیس آگاهی استان فارس، پس از اعترافات متهمان مأموران همراه تیم‌های امدادی راهی قنات مورد نظر شدند و پس از حفر آنجا، توانستند بقایای اجساد زوج گمشده را از داخل قنات بیرون بکشند. از سوی دیگر در بازرسی مخفیگاه یکی از متهمان، یک قبضه اسلحه کمری که در اجرای نقشه قتل از آن استفاده شده بود، کشف شد. سرهنگ حبیبی ادامه داد: در ادامه برای هر ۴ متهم و فرزند مقتول قرار قانونی صادر شد و پرونده آنها برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
11.19046s, 18q