ضرب و شتم پرستار، كاركنان بيمارستان را به اعتراض واداشت

۱۳۸۶/۰۲/۱۷ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3236
ضرب و شتم پرستار، كاركنان بيمارستان را به اعتراض واداشت
محمد شريفي مقدم، دبير كل خانه پرستار در گفت و گو با فارس، افزود: هفته گذشته دو نفر از پرستاران اورژانس بيمارستان امام خميني به شدت از سوي دو نفر از همراهان بيماران مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و اين امر نگراني و اعتراض كاركنان اين بيمارستان را به وجود آورد به نوعي كه پرسنل اين بيمارستان حتي درصدد اعتصاب جمعي بودند.
وي اضافه كرد: پرستاران اين بيمارستان در مقابل چشمان ماموران نيروي انتظامي مستقر در بيمارستان و انتظامات بيمارستان به شدت مورد ضرب و شتم دو نفر از همراهان زن يك پيرمرد بيمار قرار گرفتند به طوري كه مهاجمان مقنعه و حجاب يكي از پرستاران را كشيدند و موي پرستار را به شدت كشيدند.
وي گفت: هيچكدام از نگهبانان و ماموران بيمارستان در اين درگيري دخالت نكردند حتي رئيس بيمارستان نيز كه قانونا مسئول حفظ امنيت و نظم بيمارستان است نيز در اين مورد هيچ عكس العملي نشان نداد و اين امر موجب بي‌انگيزه شدن ساير پرستاران و پرسنل بيمارستان شده است.
شريفي مقدم افزود: انتظار اين بود كه حداقل ماموران انتظامي بيمارستان از اين درگيري در بيمارستان جلوگيري كنند اما اين ماموران نيز از ترس عواقب بعدي و نداشتن امنيت در اين ماجرا دخالت نكردند.
وي گفت: به پرستاران گفته شده است كه مي توانيد به كلانتري برويد و شكايت كنيد اما همه مي‌دانيم كه وارد شدن به اين پروسه انتظامي و قضايي بسيار طولاني، كند و اكثرا بي‌نتيجه است و پرسنل بيمارستان خواهان عكس العمل و حمايت رئيس بيمارستان بودند كه انتظار بيهوده‌اي بود.
وي اضافه كرد: به طور كلي پرستاران در سطح كشور روزانه با موارد مشابه زيادي مانند اين مورد مواجه مي‌شوند و متاسفانه هيچگاه مورد حمايت قرار نمي‌گيرند و با وجود انبوه مشكلات حرفه‌اي مانند كمبود نيرو، فشار كاري با توجه به اينكه در صف اول خدمت به بيماران هستند بايد جوابگوي كمبود ملحفه و امكانات بيمارستان به بيماران و همراهان آنها نيز باشند ضمن اينكه از امنيت شغلي لازم و حمايتهاي قانوني نيز محروم هستند.
پيگيريهاي خبرنگار اجتماعي فارس از مسئولان بيمارستان امام خميني نتيجه دقيقي نداشت و پس از تماسهاي مكرر با رستميان، رئيس بيمارستان، قلي نژاد مسئول حراست بيمارستان و رضائيان قائم مقام رياست اين بيمارستان هيچ يك پاسخي ندادند و سرانجام رضا زاده مسئول روابط عمومي اين بيمارستان گفت: اين درگيري در بيمارستان اتفاق افتاده و مسئولان بيمارستان و حراست بيمارستان مشغول بررسي موضوع هستند ضمن اينكه به نيروي انتظامي نيز شكايت شده است و ما منتظر جواب اين پيگيريها هستيم.
 
نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
3.97955s, 18q