روش صحيح برخورد والدين با پرخاشگري و عصبانيت كودكان

۱۳۸۶/۰۲/۱۸ - ۰۰:۰۰ - کد خبر: 3318
روش صحيح برخورد والدين با پرخاشگري و عصبانيت كودكان

به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاري آلمان روانشناسان هشدار دادند والدين در اين شرايط به هيچ وجه نبايد به بحث و گفت و گو با كودك بپردازند و يا زياد صحبت كنند.
 بنابراين گزارش و به گفته آنها وقتي والدين بخواهند اين وضعيت را بلافاصله با اخطار دادن و تحريم و تهديد كردن به نفع خود كنند نتيجه عكس مي گيرند و حتي باعث تشديد عصبانيت و خشم كودك خود مي شوند.
به نظر آنها بهتر است كه ابتدا از هم جدا شوند و كودك را به اتاق خودش بفرستند و بعد از گذشت مدتي كه كودك آرام شد در اين باره با وي به گفتگو بپردازند و اجازه دهند كودك مانند خودشان در رابطه با موضوع صحبت كند.
همچنين در اين شرايط والدين بايد از عصباني شدن و فشار روحي كودك جلوگيري كرده و به اين توجه داشته باشند كه كودك در اين شرايط بادقت به حرفهاي آنها گوش مي كند.
 روانشناسان معتقدند والدين بايد در موقعيت هاي شخصي با دختريا پسر خود صحبت و گفتگو كنند آنها بايد به فرزندان خود كمك كرده تا با مشكلات خود كنار بيايند و به انها راه حل هايي در اين باره ارائه دهند در صورتيكه كودك رفتار خوبي داشت و هنگام عصبانيت خود را كنترل كرد وي را تشويق كنيد.
براساس اين گزارش رفتار تهاجمي و پرخاشگرانه هميشه يك سيگنال هشدار دهنده است و در شرايط حاد والدين بايد به يك روانشناس مراجعه كنند زيرا رفتار تهاجمي و پرخاشگرانه كودك مي تواند ناشي از ترس يا درك نكردن درست يا بي توجهي يا حتي ناشي از اختلال بيش فعالي در كودك باشد.

 

نظر خود را بنویسید
(ضروری)
(ضروری)
CAPTCHA Imagereload
9.97088s, 18q