رئیس‌جمهور گفت: تنها راه مصون ماندن از موج جدید کرونا، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، پیشگیری و نظارت جدی است.

رعایت اصول بهداشتی تنها راه مصون ماندن از موج جدید کرونا است

سلامت نیوز:رئیس‌جمهور گفت: تنها راه مصون ماندن از موج جدید کرونا، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، پیشگیری و نظارت جدی است.


به گزارش سلامت نیوز به نقل از آنا ، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی روز شنبه در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با قدردانی از همه دست‌اندرکاران مقابله با کرونا به ویژه کادر بهداشت و درمان، اظهار کرد: کاهش میزان ابتلا به کرونا و پایدار ماندن شرایط موجود، نیازمند توجه به اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی و حساسیت در رعایت اصول پیشگیری است.


به گزارش  پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری،وی تأکید کرد: تنها راه مصون ماندن از موج جدید کرونا، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، پیشگیری و نظارت جدی است.


رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه نباید کمبود واکسن در کشور وجود داشته باشد، گفت: با توجه به افزایش تولید واکسن داخلی و تأمین واکسن‌های وارداتی پیش‌بینی‌های لازم انجام شود تا حتی با تزریق دز سوم، کمبودی در این زمینه در کشور وجود نداشته باشد.
رئیسی بار دیگر بر اهمیت کنترل تردد از مرزهای زمینی، هوایی و دریایی و جدیت در اعمال قرنطینه برای موارد مشکوک تأکید کرد.
وی همچنین نظارت دقیق و هوشمند بر بازگشایی مدارس، ادارات و کسب و کارها را به منظور رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برای صیانت از جان مردم، ضروری دانست.


رئیس‌جمهور در ادامه با اشاره به کمبود پزشک متخصص در شهرستان‌ها، گفت: در این‌ باره مقرر شده کارگروهی از موافقین و مخالفین افزایش جذب پزشک، مشکلات موجود در این زمینه از جمله توزیع ناعادلانه پزشک در سطح کشور را بررسی و پیشنهادات کارشناسی خود را برای تصمیم‌گیری نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه دهند.


رئیسی با بیان خطرات ناشی از آلودگی هوا به ویژه در کلانشهرها، گفت: دستگاه‌های ذی‌ربط با جدیت برای رفع مشکل آلودگی هوا و صیانت از جان مردم چاره‌اندیشی کنند.


وی با تأکید بر پرهیز از واکسیناسیون کودکان زیر۱۲ سال تصریح کرد: تا زمانی که کار پژوهشی و علمی دقیقی در این زمینه انجام نشده و اتقان حاصل نشده است، نباید این کار انجام شود و دولت به عنوان مجری قطعا از امور مشکوک و تجربه نشده، ‌ در بخش‌های مختلف بویژه حوزه سلامت و اقتصاد پرهیز خواهد کرد.
رئیس‌جمهور با تأکید بر ادامه واکسیناسیون اتباع خارجی بیان داشت: بعضی از کشورهای اروپایی تازه به فکر اینکار افتاده‌اند در حالی‌ که جمهوری اسلامی ایران از همان ابتدا به خاطر توجه به مسائل انسانی واکسیناسیون تمامی اتباع خارجی را آغاز کرده و با جدیت آن را ادامه خواهد داد.


در این جلسه گزارش‌های جداگانه‌ای از وضعیت کرونا در ایران و جهان و شیوع سویه جدید اومیکرون، روند واکسیناسیون در کشور و عملکرد دولت در خصوص مقابله با کرونا ارائه شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha