سلامت نیوز :نماینده مردم بروجرد در مجلس گفت: متأسفانه به علت نداشتن دانشکده پزشکی در بروجرد، با کمبود در حوزه تربیت پزشک روبه‌رو هستیم.

کمبود پزشک در مناطق کم برخوردار/ مشکل دسترسی به پزشک رفع شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از  مهر، فاطمه مقصودی درباره توزیع و رفع کمبود پزشک در سطح کشور، اظهار داشت: امیدواریم مسئولان وزارت بهداشت نسبت به توزیع و رفع کمبود پزشک در سطح کشور به ویژه استان‌های کم برخوردار اهتمام ویژه‌ای داشته باشند. برای مثال ما در بخش بانوان با کمبود پزشک بیهوشی خانم در اتاق عمل‌ها همچنین کمبود متخصص عفونی و نیز اطفال در سایر بخش‌ها روبه‌رو هستیم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس افزود: ما متأسفانه به علت نداشتن دانشکده پزشکی در بروجرد با کمبود در حوزه تربیت پزشک روبه‌رو هستیم که درخواست احداث آن را خدمت ریاست جمهور تقدیم کرده‌ایم تا با احداث این دانشکده مشکلات برطرف شود و پیگیر ایجاد این دانشکده از وزارت بهداشت نیز هستیم.

وی ادامه داد: طرح افزایش ظرفیت پزشکی به رفع کمبود پزشک در استان لرستان کمک خواهد کرد؛ به خصوص افزایش ظرفیت پزشکان متخصص که نیاز بیشتری در استان ما دارد، به ویژه تخصص‌های عفونی، زنان و زایمان و اطفال، همچنین تعداد دندانپزشک نیز باید افزوده شود.

مقصودی افزود: البته ما با کمبود پزشک عمومی در سطح استان روبه‌رو هستیم و مناطق ما در خانه‌های بهداشت خود از نبود پزشک تمام وقت رنج می‌برند و در بسیاری از نقاط پزشکان ساعتی هستند یا پزشک نداریم.

نماینده مردم بروجرد در مجلس خاطر نشان کرد: ما در مجلس به عنوان نمایندگان مردم از شورای عالی انقلاب فرهنگی انتظار داریم که بر طبق آمایش سرزمینی و با توجه به نیازسنجی دقیق استان‌ها، افزایش ظرفیت اساسی انجام دهند تا مشکل مردم در خدمات درمانی به ویژه دسترسی به پزشک رفع شود.

برچسب‌ها