دوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۵
کد خبر: 333975

سلامت نیوز:کشش عضلات برای بدن انسان ضروری است و انجام مداوم این تمرین باعث رشد عضلات و کاهش احتمال آسیب در  انسان می‌شود. این کار حتی از زمانی که کودکان نوزاد هستند توصیه می شود. فعالیت بدنی نباید با سن محدود شود، بلکه باید با شرایط هر فرد سازگار شود. از این نظر یکی از توصیه هایی که برای کشش عضلانی در نوزادان می شود این است که باید توسط والدین به ویژه مادر  انجام شود.

مزایای حرکت کششی برای نوزادان

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ،هر چه کودک کوچک تر باشد، انجام فعالیت بدنی برای او پیچیده تر خواهد بود. به طور کلی، در ماه های اول زندگی، نوزادان فعالیت بدنی انجام نمی‌دهند.
با این حال، اولین سال زندگی یک مرحله اساسی برای رشد روانی حرکتی کودک است. بنابراین، به عنوان یک مادر، باید بر اهمیت کشش بدن برای فرزندتان تمرکز کنید.


 درمان بیماری
کشش عضلانی در نوزادان هم  به درمان بیماری های مختلف کمک می کند. به گفته نشریه ای از دانشگاه وایادولید، این نوع کشش‌ها در درمان تورتیکولی عضلانی مادرزادی بسیار موثر است.
در عین حال، طبق مطالعه ای که در مجله نورولوژی منتشر شده است، فیزیوتراپی (شامل تمرینات کششی) که برای کودکان مبتلا به فلج بازویی اعمال می شود به توان بخشی آن‌ها کمک می‌کند.


  بهبود توانایی های بدنی
انجام تمرینات کششی به تقویت ظرفیت های مختلف بدن کمک می‌کند. اگرچه این نوع مهارت ها در طول زندگی رشد می کنند، اما کودکان در این زمینه بسیار حساس هستند.


  بدون تایید پزشکی این کار را انجام ندهید
کشش عضلانی فواید بسیاری برای کودک شما دارد. با وجود این، تمام تمریناتی که قصد دارید برای کودک خود اجرا کنید باید توسط یک متخصص اطفال تایید شود.
به یاد داشته باشید که همه کودکان منحصر به فرد هستند و برخی از آن‌ها ممکن است موارد منع استفاده از حرکات کششی را  داشته باشند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =