پنجشنبه ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۲

سلامت نیوز:یک هفته پس از اسیدپاشی در شاهین‌شهر اصفهان، در شرایطی که هنوز ابعاد پنهان این حادثه روشن نشده است یکی از قربانیان این حادثه روایتی متفاوت از آنچه تاکنون منتشر شده  بازگو کرد. آن‌طور که این شاهد عینی می‌گوید مرد اسیدپاش در تعقیب زنی با هدف اسیدپاشی روی او بوده که با ممانعت افراد حاضر در محل، روی آنها و خودش اسید پاشیده است.

ماجرای کامل اسیدپاشی در شاهین‌شهر

یک هفته پس از اسیدپاشی در شاهین‌شهر اصفهان، در شرایطی که هنوز ابعاد پنهان این حادثه روشن نشده است یکی از قربانیان این حادثه روایتی متفاوت از آنچه تاکنون منتشر شده  بازگو کرد. آن‌طور که این شاهد عینی می‌گوید مرد اسیدپاش در تعقیب زنی با هدف اسیدپاشی روی او بوده که با ممانعت افراد حاضر در محل، روی آنها و خودش اسید پاشیده است.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه آرمان ملی ،عصر روز سه‌شنبه ۱۴دی امسال چند نفر که داخل یک مصالح‌فروشی در خیابان نظامی شاهین‌شهر بودند زنی را دیدند که سراسیمه وارد شد. او که ترسیده بود و نفس‌نفس می‌زد گفت مردی مزاحمش شده است. هنوز حرف‌های این زن تمام نشده بود که مردی از راه رسید. او عصبانی بود و می‌خواست سراغ زن جوان برود اما همان موقع صاحب مصالح‌فروشی و چند نفر دیگر از مشتریان که آنجا بودند مانعش شدند. در نگاه اول به‌نظر می‌رسید که این ماجرا یک دعوای خانوادگی است اما زن جوان می‌گفت مرد مزاحم را نمی‌شناسد و از ترسش به مصالح‌فروشی پناه آورده است.

در این شرایط بود که صاحب مصالح‌فروشی و یکی از مشتریان، مرد مزاحم را بیرون انداختند اما او ناگهان درحالی‌که یک بطری در دست داشت و فریاد می‌کشید برگشت و در شرایطی که قصد داشت محتویات بطری را روی زن جوان بریزد، آن را روی حاضران در مغازه و خودش ریخت. درون بطری پراز اسید بود و مرد اسیدپاش همراه ۷نفر دیگر شامل: صاحب مصالح فروشی، زن جوان و دختر ۱۲ساله‌اش، مردی که همراه همسر و عروسش به‌عنوان مشتری در آنجا بودند و یکی از مغازه‌داران محل دچار سوختگی شدند. هرچند میزان جراحت اغلب این افراد سطحی بود اما مرد اسیدپاش و مردی که به‌عنوان مشتری در آنجا حضور داشت دچار جراحتی جدی شدند.

از سوی دیگر سروصدای ناشی از این حادثه باعث شد ساکنان محله خودشان را برای کمک برسانند. چند نفر روی صورت حادثه‌دیدگان آب ریختند تا از شدت سوختگی‌شان کم شود. با این حال مرد اسیدپاش روی زمین نشسته بود و از سوزش اسید به‌خودش می‌پیچید. در این شرایط بود که امدادگران اورژانس با تماس شهروندان از راه رسیدند و حادثه‌دیدگان به بیمارستان منتقل شدند و دقایقی بعد ماموران پلیس نیز مرد اسیدپاش را بازداشت کردند. 

  حادثه به روایت شاهد عینی

یکی از قربانیان که مردی ۴۶ساله است و خودش هم از ناحیه صورت و چشم دچار سوختگی شده؛ می‌گوید: «آن روز همراه همسر و عروسم برای خرید سرامیک به مصالح‌فروشی خیابان نظامی رفته بودیم. در حال انتخاب سرامیک بودیم که ناگهان زنی دوان‌دوان وارد مغازه شد و چند لحظه بعد هم مردی داخل آمد. انگار باهم دعوای‌شان شده بود و زن به مغازه پناه آورده بود. فکر کردیم دعوای زن و شوهری است و دخالت نکردیم اما زن می‌گفت که مرد او را تعقیب کرده و می‌خواهد کتکش بزند.

به همین دلیل بود که من و صاحب مصالح‌فروشی جلوی مرد عصبانی را گرفتیم و او را بیرون انداختیم. زن که هنوز نفسش جانیامده بود می‌گفت مسافت زیادی را از دست مرد عصبانی فرار کرده و مجبور شده وارد مغازه شود. او در حال توضیح ماجرا بود که مرد عصبانی باردیگر وارد شد و این‌بار محتویات بطری‌ای را که دستش بود روی ما ریخت.» محتویات بطری که این مرد از آن صحبت می‌کند اسید بود. آن‌طور که او روایت می‌کند مرد اسیدپاش قصد داشته بطری را روی زن جوان بریزد.

وی ادامه داد: «او به‌طرف زن هجوم برد تا ظرف اسید را روی او خالی کند اما من مانع شدم و بیشترش روی خودش و صورت من و مقدار کمی هم روی بقیه افرادی که آنجا بودند، ریخت.» این شاهد عینی افزود: «تازه وقتی دست‌وصورت‌مان شروع به سوزش کرد فهمیدیم که چه اتفاقی افتاده است. با دادوفریاد ما چند نفر به کمک‌مان آمدند و با آب و شیر صورت و چشمان من را شست‌وشو دادند. چند قطره اسید روی پای همسرم و مقدار کمی هم روی دست عروسم ریخته بود. صاحب مغازه، زنی که به مغازه پناه آورده بود و دختر ۱۲ساله‌اش و یکی از کسبه محل هم به شکل سطحی سوخته بودند. با این حال اورژانس ما را به بیمارستان برد.»

قربانی اسیدپاشی درباره وضعیت فرد اسیدپاش گفت: «بیشتر اسید روی سر و صورت او ریخت و چشمانش آسیب زیادی دیده بود. او از شدت درد و سوزش روی زمین نشسته بود و روی سرش خاک می‌ریخت که چند دقیقه بعد ماموران پلیس دستگیرش کردند. او مدام می‌گفت که اشتباه کرده است. آن‌طور که او می‌گفت از چند سال قبل به دختری علاقه‌مند شده و به خواستگاری‌اش رفته بود اما به او جواب رد داده بودند.

او که رفتار عجیبی داشت می‌گفت که قصد داشته روی دختر مورد علاقه‌اش اسید بپاشد اما زن دیگری را به‌جای وی اشتباه گرفته، او را تعقیب کرده و درنهایت این حادثه را رقم زده بود.» او اظهارکرد: «این حادثه باعث سوختگی شدید صورت و چشمانم شد. هرچند با تلاش کادردرمان بیمارستان، خطری بینایی‌ام را تهدید نمی‌کند اما از مرد اسیدپاش شکایت کردم تا مجازات شود. این مرد می‌خواست روی زن جوان اسید بریزد اما ناخواسته روی خودش هم اسید ریخت. اگر ما در برابرش مقاومت نکرده بودیم علاوه بر زن جوان اسید ما را به‌شدت سوزانده بود.»

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha