سلامت نیوز :نایب رئیس انجمن داروسازان ایران، در واکنش به اظهار نظر وزیر بهداشت مبنی بر اینکه برای پزشکانی که داروی خارجی تجویز کنند، امتیاز منفی در نظر گرفته می شود، توضیحاتی ارائه داد.

اجازه ندهیم صنعت دارو به سرنوشت خودرو دچار شود

به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، در روزهای اخیر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، عنوان داشته بود برای آن دسته از پزشکان به خصوص پزشکان هیأت علمی که داروهای خارجی تجویز کنند، امتیاز منفی در نظر گرفته می‌شود.

سیدعلی فاطمی  به اظهار نظر وزیر بهداشت واکنش نشان داد و گفت: پزشک حق دارد برای تجویز داروهایی که بدون ارز ۴۲۰۰ تومانی تأمین می‌شوند، محدودیت و ممنوعیتی نداشته باشد.

وی افزود: نمی‌توان با طرح موضوعاتی مثل امتیاز منفی، پزشکان را از تجویز داروهایی که در بازار دارویی کشور موجود است، تهدید کرد.

نایب رئیس انجمن داروسازان ایران ادامه داد: با محدود کردن واردات داروهای خارجی، صنعت داروسازی کشور به سرنوشت صنعت خودروسازی تبدیل می‌شود.

وی گفت: اگر واردات داروهای مورد نیاز کشور که مشابه داخلی ندارند، قطع شود، پزشک محکوم به انتخاب دارویی برای بیمار خودش می‌شود که شاید مفید نباشد.

فاطمی تاکید کرد: تولید کنندگان داخلی هم موافق این موضوع نیستند که واردات دارو به طور کلی قطع شود. زیرا، زمینه رقابت از بین می‌رود.

وی افزود: با این قبیل مسائل و موضوعات باید به صورت ریشه برخورد شود و تکلیف ارز دارو مشخص گردد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =