سه‌شنبه ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۲
کد خبر: 334426

سلامت نیوز:گرم کردن برای شل شدن عضلات چشم و بهبود جریان خون به قسمت‌های اطراف چشم استفاده می‌شود.

ورزش‌های پیرچشمی در سالمندان

 گرم کردن چشم | به گزارش سلامت نیوز به نقل از روزنامه خراسان ، گرم کردن برای شل شدن عضلات چشم و بهبود جریان خون به قسمت‌های اطراف چشم استفاده می‌شود. این تمرین به نوبه خود میزان اکسیژن موجود در چشم را افزایش
 می دهد و به بهبود بینایی کمک می‌کند. چشمان خود را ببندید و آن‌ها را ۱۰ تا ۱۵ بار در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. سپس تمرین را در جهت خلاف عقربه‌های ساعت انجام دهید. بعد از گرم شدن، چشمان خود را باز کنید و چند لحظه متمرکز شوید.

تمرکز روی اشیای دور | باید یک شی ء را به صورت خود  نزدیک کنید مانند مداد یا انگشت اشاره. با فاصله حدودا 15 سانتی متر یا بیشتر، حدود یک دقیقه و نیم روی آن شی ء دقیق تمرکز کنید. سپس تمرکز خود را روی یک شیءحدود 3 متر دورتر تغییر دهید، اما مسیر چشم خود را تغییر ندهید. هنگامی که تمرکز شما روی جسم دوردست واضح است، دوباره به تمرکز روی جسم نزدیک به چهره خود بازگردید. باز هم حدود ۹۰ ثانیه به آن نگاه کنید. این روند را پنج یا شش بار تکرار کنید.

ورزش صورت- ساعت | تصور کنید یک ساعت جلوی چشم خود دارید. چشمان خود را از ساعت ۶ تا ۱۲ به صورت عمودی حرکت دهید. این حرکات را ۲۰ بار انجام دهید. سپس چشمان خود را از ساعت ۹ تا ۳ حرکت دهید. باز هم این کار را ۲۰ بار انجام دهید. بعد از انجام این تمرین باید چشم خود را ببندید و بگذارید مدتی استراحت کند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =