یکشنبه ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۹
کد خبر: 335771

سلامت نیوز :عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، قرنطینه را یکی از مهم‌ترین اقدامات برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و سویه اومیکرون دانست و گفت: هر فردی که علایم بیماری را دارد یا مواجه پرخطر داشته باید خود را قرنطینه کند.

پزشک متخصص: قرنطینه ترمز امیکرون را می‌کشد

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایرنا،دکتر ایلاد علوی فوق تخصص بیماری‌های عفونی روز یکشنبه اظهار داشت: هرچند قرنطینه براساس زمان بروز علایم یا دوره کمون بیماری است، اما افرادی که علایم سویه جدید اومیکرون دارند، حداقل حدود پنج روز (در صورت امکان ۱۰ روز) از بروز علایم خود را قرنطینه کنند.

وی ادامه داد: مبتلایان در این مدت باید از حضور در مجامع و مکان های شلوغ و پرازدحام به شدت خودداری کنند.

این پزشک متخصص یادآور شد: مبتلایان پس از گذشت قرنطینه  پنج روزه اگر مجبور به حضور در محل کار هستند، باید توصیه های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک مناسب را به دقت رعایت کنند.

هر علایم  تنفسی را باید به عنوان اومیکرون در نظر گرفت

علوی تصریح کرد: در حال حاضر که در دوران شیوع سویه جدید اومیکرون قرار داریم هر علایم تنفسی شامل آبریزش بینی، گلودرد، عطسه، سرفه و تنگی نفس، تب، ضعف و بی حالی، بدن درد و دردهای عضلانی را باید به عنوان سویه جدید اومیکرون در نظر گرفت.

وی اظهار داشت: در زمان طغیان هر سویه کرونا هر نوع علایم تنفسی فوقانی و تحتانی جدید یا تشدید علایم زمینه ای قبلی منتسب به سویه در گردش می شود.

 عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با یادآوری اینکه این کار به منظور کنترل طغیان بیماری انجام می شود، افزود: ممکن است ویروس دیگری هم در گردش باشد، ولی انتقال و سرایت و کنترل سویه جدید برای ما مهم است، به عبارتی ب